Artykuł sponsorowany Piana PUR – szerokie zastosowanie izolacyjne w budownictwie

Piana PUR – szerokie zastosowanie izolacyjne w budownictwie

Pianka PUR jest dzisiaj rekomendowana dla budownictwa pasywnego, tj. energooszczędnego, między innymi dlatego, że jest w stanie zapewnić wysoki poziom termoizolacji, również różnego rodzaju szczelin i mostków termicznych. Jest ona również łatwa w aplikowaniu, stosunkowo tania i bardzo żywotna. Nie sposób również zauważyć, że ma ona także szerokie właściwości oraz zastosowanie.

Uniwersalne zastosowanie

Pianka PUR jest dzisiaj idealna do tworzenia termoizolacji poddaszy, hydroizolacji fundamentów, czy tworzenia odpowiednich powłok wygłuszających pomieszczenia. Ważne przy tym jest to, iż jej działanie jest idealne zarówno w przypadku stosowania do budynków całkowicie nowych, jak i tych modernizowanych wedle idei budownictwa pasywnego. Pianki PUR, świetnie współpracują zatem z wentylacją mechaniczną z rekuperatorem odzysku ciepła, z klimatyzatorami, ze szczelnymi oknami instalowanymi metodą ciepłego montażu, czy też z innymi rozwiązaniami proekologicznymi, a także prooszczędnościowymi. Warto przy tym wiedzieć, że pianki PUR, zapewniają idealną izolację i mikroklimat, zarówno w upalnym lecie, jak i podczas mroźnej zimy. To dlatego w budownictwie w strefie umiarkowanej – np. w Polsce – są one tak popularne!

Rodzaje pianek PUR

Najlepsze przedsiębiorstwa oferujące działania termoizolacyjne piankami PUR, stosują dwie podstawowe ich rodzaje. Mowa o tych zamknięto komórkowych, a także otwarto komórkowych. Pierwsza z nich idealnie sprawdza się w miejscach, w których zazwyczaj kładzie się styropian! Jej absorpcja wody to zaledwie 1%, dlatego stanowi świetną barierę przeciwwilgociową. Drugi typ pianki PUR, jest zaś stosowany tam, gdzie często wykorzystuje się wełnę mineralną. Mowa zatem o zastępowaniu jej, np. przy docieplaniu poddaszy, czy piwnicy, czyli wszędzie tam, gdzie m.in. występują szczeliny termiczne, mostki termiczne, czy też obszary szczególnego wilgocenia. Specjalistami w ich określaniu i eliminowaniu, są eksperci firmy AGA-PUR, która podejmuje się prac termomodernizacyjnych dla klientów indywidualnych oraz publicznych i biznesowych.

Największe zalety pianek PUR

Pianki PUR, są bardzo łatwe w transporcie, nie są szkodliwe dla zdrowia, są bardzo trwałe, łatwe w aplikowaniu i późniejszej obróbce. Ponadto wykazują wysokie właściwości zarówno izolacji termicznej, jak i akustycznej oraz wodnej. Ich wielką zaletą jest paroprzepuszczalność, przy wysokiej odporności na działanie grzybów, a także pleśni. Występuje często w rodzaju B1 czyli, jako materiał trudno zapalny. Pianka PUR może być stosowana w zakresie temperatur od –50°C do +100-130°C, a nawet przez krótki czas wytrzyma temperaturę wynoszącą +250°C! Warto także wiedzieć, że ten produkt izolacyjny „nie starzeje się”, co oznacza, że wraz z upływem czasu nie zmienia swoich parametrów mechanicznych oraz wszystkich unikalnych właściwości. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas