Artykuł sponsorowany Personalizowana ceramika w aranżacji wnętrza

Personalizowana ceramika w aranżacji wnętrza

Wśród materiałów wykorzystywanych w wykończeniu wnętrz ogromną popularnością cieszą się płytki ceramiczne. Cenione są przede wszystkim za uniwersalny charakter – wielość rodzajów, wzorów i kolorów pozwala bez trudu dopasować je do każdej stylizacji. Ponadto mogą mieć rozmaite zastosowania. Wysokie walory estetyczne wyróżniają przede wszystkim płytki wykonywane ręcznie. Wyjaśniamy, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Zastosowanie płytek ceramicznych

Spotykamy je zarówno we wnętrzach domów i mieszkań, jak i lokali komercyjnych. Często wykorzystywane są w sklepach, restauracjach czy pokojach hotelowych Sprawdzają się przede wszystkim jako wykończenie ścian w pomieszczeniach takich jak kuchnia, łazienka, hol, wiatrołap, ale też klatka schodowa. Te zazwyczaj wybierane miejsca nie wyczerpują jednak w pełni ich możliwości. Płytki ceramiczne z powodzeniem wykorzystamy jako dekoracje. Wśród przykładów wymienić możemy blat stołu oraz podkładki pod kubek. Właściwości tego materiału pozwalają natomiast tworzyć przedmioty na zamówienie, z czego chętnie korzystają projektanci wnętrz.

Skąd jednak popularność płytek ceramicznych? Dlaczego wśród tak wielu produktów dostępnych w marketach budowlanych i pracowniach wnętrza wciąż są chętnie wybierane przez inwestorów? Ich atutem jest przede wszystkim wysoka trwałość. Wykazują dobrą odporność na ścieranie. Warto przy tym zaznaczyć, że do ich wytwarzania używa się naturalnych surowców, co jest zgodne z aktualnymi tendencjami w budownictwie oraz proekologicznym stylem życia coraz większej części społeczeństwa. Na uwagę zasługują także ich walory estetyczne. Płytki ceramiczne mogą imitować nie tylko inne materiały, ale również wzory inspirowane na przykład kaflami z pieca czy słynnymi kobaltowymi płytkami à la Delft.

Zalety personalizowanej ceramiki

Wnętrze powinno oddawać charakter właściciela tak, aby każdy, kto znajdzie się w środku, nie miał wątpliwości, u kogo się znajduje. Kluczową rolę odgrywa tu zatem aranżacja obejmująca zarówno prace wykończeniowe, jak i dobór wyposażenia. Zauważyliśmy już, że płytki są chętnie wybieranym materiałem, należy jednak wspomnieć kilka słów o tych wykonywanych ręcznie. Choć ich wybór wiąże się z wyższymi kosztami, to jednak jest wart rozważenia, jeśli zależy nam na niepowtarzalnej stylizacji. Jak wyjaśnia pracownia wnętrza i ceramiki Artmetry2, płytki tego rodzaju różnią się od siebie, nawet jeśli na każdej powielany jest ten sam wzór. Ręczne formowanie oraz malowanie nie pozwala nanosić identycznego na każdej z nich.

Ta swoista niedoskonałość jest czymś zupełnie innym od produkcji masowej, w której każdy produkt jest precyzyjnie docinany na maszynie. Jednocześnie jest w niej jakiś urok, którego nie mają wyroby w marketach budowlanych. Cechują się przy tym znacznie wyższą jakością, a w efekcie też trwałością. Ta natomiast jest istotnym kryterium w doborze materiałów wykończeniowych. Na ich atrakcyjność wpływają też autorskie projekty ułożenia, dzięki którym klasyczne motywy nabierają nowoczesnego, niespotykanego wcześniej wymiaru. Użyte do wyrobu przedmiotów mogą posłużyć do stworzenia harmonijnej aranżacji, w której wszystkie elementy wnętrza współgrają ze sobą.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas