Artykuł sponsorowany Panele podłogowe — charakterystyka i zalety płynące z ich stosowania

Panele podłogowe — charakterystyka i zalety płynące z ich stosowania

Panele podłogowe to jedno z rozwiązań, jakie możemy zastosować w przypadku remontu bądź też układania nowej warstwy podłogi w praktycznie dowolnego rodzaju budynkach. Oczywiście rozwiązanie to posiada bardzo dużo zalet, a także ciekawą charakterystykę, jeżeli chodzi o parametry. W naszym artykule postaramy się przybliżyć nieco te aspekty i opisać wszystko, co najważniejsze w kontekście paneli podłogowych.

Czym charakteryzują się panele podłogowe i jakie są ich rodzaje?

Konstrukcja określana mianem paneli podłogowych stanowi jedno z najpopularniejszych rozwiązań, jeżeli chodzi o podłogi w naszych domach czy też innych obiektach budowlanych (np. biurach). Ich budowa opiera się na pewnego rodzaju elementach wytworzonych z drewna, dlatego też często potocznie określa się je mianem paneli drewnianych. Panel podłogowy jest zbudowany między innymi z płyty wiórowej, specjalnego laminatu zabezpieczającego panel przed nadmiernym ścieraniem oraz warstwy lakieru, która nadaje panelom odpowiedni kolor. Dodajmy także jako ciekawostkę, że płytę wiórową w konstrukcji paneli podłogowych mogą zastępować również płyty hdf, czyli rozwiązanie, które składa się z włókien drzewnych.

Panele podłogowe występują w wielu różnych rodzajach, a ich klasyfikacja opiera się przede wszystkim na częstotliwości użytkowania. Jeżeli chodzi o wysokiej jakości montaż paneli podłogowych, to warto zlecić to zadanie firmie ogólnobudowlanej BRUKARSTWO Piotr Wachowski z Jastrzębca. Najniżej klasyfikowane w kontekście wspomnianej częstotliwości użytkowania są panele podłogowe oznaczane jako Kl.21/AC2, które powinny być montowane tylko i wyłącznie w domowych pomieszczeniach, w których nie chodzi się dużo. W pozostałych pomieszczeniach domu bardzo dobrze powinny sprawdzić się za to panele podłogowe Kl.23/AC3. W kontekście obiektów publicznych warto z kolei postawić na wysoką jakość i wybrać panele podłogowe opisywane jako Kl.33/AC6.


Co musimy brać pod uwagę wybierając panele podłogowe?

Tak jak wspomnieliśmy nieco wyżej, panele podłogowe dzielimy na różne rodzaje opisywane skrótowymi nazwami, które warto wyjaśnić. Otóż te nazwy oznaczają pewne parametry, które obowiązkowo powinny być brane pod uwagę przy wyborze odpowiednich dla nas paneli podłogowych. Pierwszym z tych parametrów jest klasa użyteczności opisywana poprzez dwucyfrową liczbę (np. Kl.33). Drugim bardzo ważnym parametrem jest część opisywana na przykład przy pomocy nazwy AC6. Jest to skrót określający klasę ścieralności, a im wartość tego parametru, tym bardziej odporne na ten czynnik będą nasze panele. Przy wyborze paneli warto również wziąć pod uwagę ich dokładną grubość, aby idealnie dopasować je do poziomu innych posadzek w naszym domu.

Dlaczego panele podłogowe są aż tak popularne?

Panele podłogowe to rozwiązanie, które cieszy się bardzo dużą popularnością. Idealnie bowiem zastępują one odchodzące już powoli do lamusa dywany czy też trudne w czyszczeniu wykładziny podłogowe. Niewątpliwie, jedną z większych zalet, jeżeli chodzi o panele podłogowe, jest właśnie duża łatwość w utrzymaniu ich w czystości. Niezależnie bowiem od tego, czy rozleje nam się na nie sok, czy osiądzie kurz, to do ich umycia wystarczy nam po prostu detergent i ściereczka. Jako zaletę możemy tutaj uznać również możliwość zastosowania paneli podłogowych w różnych miejscach bez względu na natężenie ruchu, ponieważ występują one w wielu rodzajach i parametrach. Panele podłogowe są dostępne także w szerokiej gamie kolorów imitujących naturalne drewno, dlatego też doskonale wpasują się one praktycznie w każde wnętrze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas