Artykuł sponsorowany Ozonowanie mieszkania – kiedy warto się na nie zdecydować?

Ozonowanie mieszkania – kiedy warto się na nie zdecydować?

Czy wiesz, że ozon zaliczany jest do najsilniej działających utleniaczy i jest zdolny do – prawie tysiąc razy skuteczniejszego niż chlor – usuwania różnego rodzaju wirusów, bakterii i nieprzyjemnych zapachów? W związku z tym, wiele osób decyduje się na zabieg, jakim jest ozonowanie mieszkania. Przeczytaj, na czym dokładnie polega ta czynność: jakie posiada wady i zalety, a także kiedy warto się na nią zdecydować.

Na czym polega ozonowanie?

Ozonowanie to przede wszystkim zwalczanie pojawiających się w mieszkaniu szkodliwych dla zdrowia człowieka cząsteczek. Ze względu na to, że ozon wchodzi w reakcję chemiczną ze związkami organicznymi, takimi jak: grzyby, pleśń, drobnoustroje, alergeny czy pierwotniaki, a następnie je skutecznie zwalcza, ozonowanie domu wzbudza coraz większe zainteresowanie – jednak Warto zaznaczyć, że do przeprowadzenia tego procesu, niezbędny jest specjalny generator ozonu, za pomocą którego eliminowane są szkodliwe substancje z powietrza – cząsteczki ozonu podczas rozkładu wytwarzają dodatkowe cząsteczki tlenu.

Wady i zalety dezynfekcji ozonem

Ozonowanie mieszkania posiada znacznie więcej zalet niż wad – za utrudnienie można uznać zalecenie, by nie wchodzić przez określony czas do dezynfekowanego pomieszczenia. Z kolei do pozytywnych aspektów można zaliczyć:

  • zwalczenie nieprzyjemnych zapachów w domu – stęchlizny, pleśni, farb, lakierów, dymu papierosowego czy też zapachów odzwierzęcych,
  • pozbycie się insektów z domu: mrówek, pcheł i innych,
  • możliwość zdezynfekowania nawet bardzo trudno dostępnych miejsc,
  • pozbycie się bakterii i drobnoustrojów.

W związku z tym, zabieg dezynfekcji mieszkania jest szczególnie polecany, jeśli w domu mieszkają alergicy. Warto jednak zaznaczyć, że nie tylko osoby uczulone decydują się na ozonowanie – coraz więcej osób zauważa pozytywny wpływ tego procesu na swoje samopoczucie.

Komu warto zlecić ozonowanie mieszkania?

Samodzielne ozonowanie mieszkania jest możliwe, ale może być bardzo niebezpieczne, bowiem roztwór do dezynfekcji powinien być sporządzony w odpowiednich proporcjach. Dla człowieka akceptowalny poziom ozonu wynosi 0,12 mg/m³, przekroczenie tej dawki może doprowadzić nawet do zgonu. Czy warto ryzykować? Zdecydowanie bardziej polecane jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która często wykonuje ozonowanie mieszkań. Godnym polecenia przedsiębiorstwem jest przedsiębiorstwo Mas-Went Damian Wesołowski. Zewnętrzna, specjalistyczna firma posiada już doświadczenie w branży, potrafi odpowiednio dobrać proporcje i zadbać o wszystkie aspekty, związane z ozonowaniem – np. zakrycie kratek wentylacyjnych, w przypadku zauważenia pleśni – użycie w pierwszej kolejności produktu grzybobójczego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas