Materiał Partnera Oranżeria – rozbuduj dom wysokiej klasy szkłem!

Oranżeria – rozbuduj dom wysokiej klasy szkłem!

Oranżeria to swoisty ogród zimowy, który charakteryzuje się tym, iż staje się integralną częścią budynku. Jest to zatem swoista dobudówka, która posiada szklane zadaszenie oraz ściany. Oranżerie tworzone są zaś w konstrukcjach aluminiowych. Podkreślić również warto, iż nie należy ich dzisiaj kojarzyć tylko z obiektami dworskimi i eleganckimi. Oranżeria może mieć nowoczesną formę, pasując idealne nawet do małego domu jednorodzinnego.

Oranżeria – zimowy ogród, zabudowany taras czy salon domu?

Oranżeria może być tworzona w różny sposób, który wyznaczony jest przez jej przeznaczenie. Wyróżnić można popularny zimowy ogród. Jest to pomieszczenie ogrzewane lub pozbawione systemu grzewczego, w którym można hodować różnego rodzaju rośliny. Miejsce takie stanowi również drugi salon domu, w którym najczęściej przyjmuje się gości na kawę i ciasto. Zimowy ogród nie musi być przy tym dobudowany do elewacji domu. Często jest to samodzielna wolnostojąca konstrukcja, która przypomina altanę. Nie jest ona jednak wykonana z drewna, lecz wysokiej klasy profili aluminiowych oraz systemów przeszkleń.

Kolejnym typem oranżerii jest również ta zabudowująca taras. Może ona całkowicie odgradzać go od warunków zewnętrznych pięknymi pakietami szybowymi lub też można postawić na swoistą wiatę szklaną. Pomysłów aranżowania tarasów w ten sposób jest zaś bardzo dużo. Co jednak, jeśli planujemy, by nasza szklana oranżeria stała się integralną częścią domu? Wtedy należy zadbać o częściowe lub całkowite wyburzenie ściany, która odgradza wnętrza budynku od szklanej dobudówki. Postawić można na przygotowanie spójnej podłogi oraz o rozprowadzanie w nowym pomieszczeniu systemu grzewczego i elektryki.

Jak zbudować oranżerię?

Budowa większych oranżerii może wymagać konieczności uzyskania pozwolenia budowlanego. Każdorazowo należy też określić warunki gruntowe działki oraz warunki techniczne domu. Istotne mogą być też opinie elektryków czy specjalistów technologii grzewczych. Warto również podjąć współpracę z dekoratorem wnętrz, który z pewnością zaproponuje zaskakujące i świeże pomysły. Przede wszystkim jednak należy znaleźć firmę, która podejmie się stworzenia projektu, oraz która zbuduje oranżerię. Na szczęście w Polsce działa coraz więcej pracowni, realizujących takie zlecenia. Oranżerie stały się bowiem prawdziwym hitem w budownictwie jednorodzinnym.

Mimo złożonych procesów przygotowawczych i projektowych sama inwestycja nie musi być ani nadmiernie kosztowna, ani zbyt długa. W branży oprócz firm projektowo-wykonawczych działają też dystrybutorzy, którzy oferują gotowe rozwiązania. Z tych słynie przedsiębiorstwo FRANCUSKIE SYSTEMY ALUMINIOWE, które oferuje nowoczesne systemy dachowe, okienne i drzwiowe oraz te przesuwne. Są to nowoczesne konstrukcje FLANDRIA, które podbiły całą Europę. Można z nich tworzyć zarówno oranżerie ciepłe, jak i też zimne, w różnych stylach architektonicznych. Wybierając właśnie takie rozwiązanie, liczyć można na wysokiej klasy wentylację i oświetlenie swojej oranżerii. To ważne elementy, o których nie można zapomnieć.  

Opracowanie:

Francuskie Systemy Aluminiowe sp. z o.o.

Łomża , Towarowa 33

Podziel się