Materiał Partnera Ogrodzenie jako wizytówka posesji

Ogrodzenie jako wizytówka posesji

Ogrodzenie posesji pełni ważną rolę w zakresie bezpieczeństwa, chroniąc przed włamaniem czy kradzieżą. Stanowi także swoistą wizytówkę domu. Zanim więc podejmiemy decyzję o wyborze najlepszego ogrodzenia warto zastanowić się, czego od niego oczekujemy i jakie ma spełniać zadania. Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do lektury.

Stara, dobra….. metalowa siatka

Ogrodzenie to ważna bariera chroniąca przed włamaniem. Dziurawa siatka lub też brak jakiegokolwiek ogrodzenia stanowią wprost zaproszenie do eksploracji terenu posesji i wabik dla złodziei. Dlatego właśnie powinno ono być solidne i trwałe. Do jednych z najbardziej tradycyjnych i popularnych rodzajów ogrodzeń zaliczyć można z pewnością metalową siatkę. Może ona występować w dwóch wariantach – plecionej i zgrzewanej. Siatka pleciona wykonana jest z drutów, których ogniwa łączą się ze sobą w miejscach ich stykania się. Natomiast drugi rodzaj siatki jest wykonany ze stalowych prętów, które w miejscach styku są zgrzewane, przez co cała konstrukcja jest mocniejsza. Siatki zgrzewane są sztywniejsze od plecionych, a do tego lepiej się prezentują, więc jeśli zależy Ci na estetyce ogrodzenia, a przy tym nie chcesz się wykosztować, powinieneś wybrać właśnie ten rodzaj siatki.

Panele ogrodzeniowe – mariaż bezpieczeństwa i estetyki

Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej ekskluzywnego i atrakcyjnego wizualnie, co ma jednocześnie zapewnić Ci jeszcze większy poziom bezpieczeństwa, warto przyjrzeć się panelom ogrodzeniowym. Tego rodzaju panele wykonuje się z drutów stalowych o większej sztywności, niż używane do produkcji siatek. Panele takie mieszkańcy Rybnika i okolic mogą zakupić u producenta konstrukcji stalowych Welding. Często składają się one z pionowych szczebli, które uniemożliwiają wspinanie się, zakończonych dodatkowo u góry kolcami. Na rynku możemy znaleźć różne rodzaj takich paneli, także łączone z elementami takim, jak murek z kamieni itp.

Ważnym elementem ogrodzenia jest także brama, która może być skrzydłowa lub przesuwna. W przypadku bramy warto pokusić się o piękne wykończenia oparte na elementach kutych i zdobieniach. Tego rodzaju bramy są elementem przyciągającym wzrok i z pewnością zachwycą gości przybywających w odwiedziny do gospodarzy posesji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas