Materiał Partnera Ogrodzenia panelowe z drutu stalowego. Jakie są ich największe zalety i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Ogrodzenia panelowe z drutu stalowego. Jakie są ich największe zalety i gdzie sprawdzą się najlepiej?

Ogrodzenia posesji prywatnych już dawno przestały być traktowane jedynie w kategoriach zabezpieczenia przed ewentualnym wtargnięciem na teren osób trzecich. Choć funkcja użytkowa wciąż jest niezwykle istotna, to obecnie równie wiele uwagi poświęca się również walorom estetycznym. Inwestorzy, którym zależy na obu kwestiach, powinni zwrócić uwagę na nowoczesne ogrodzenia panelowe z drutu stalowego. Z jakimi informacjami na ich temat warto się zapoznać?

Czym charakteryzują się tego typu ogrodzenia?


Za jedną z największych zalet produktu uważa się jego ponadprzeciętną wytrzymałość. Mowa tutaj zarówno o odporności na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, jak i długotrwałe oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych takich jak wilgoć, mróz oraz promienie ultrafioletowe. Doskonałe parametry techniczne wynikają przede wszystkim z tego, że poszczególne elementy ogrodzenia wykonane są ze stali pokrytej ochronną warstwą ocynku.

Jak sama nazwa wskazuje, ogrodzenia panelowe zaprojektowano jako rozwiązanie systemowe. Oznacza to, że są wytwarzane w zunifikowanych pod względem wymiarowym segmentach, co oczywiście znacząco przyspiesza proces montażu na placu budowy. Inwestorzy zainteresowani zakupem mogą również dostosować produkt do swoich potrzeb pod kątem wysokości, grubości drutu oraz wielkości oczka. Wyjątkowo skuteczną ochronę zapewniają panele wykonane z drutu fi 5,0 mm, oczku o wielkości 50x200 mm oraz wysokości 2 metrów. Co jeszcze warto wiedzieć?

Gdzie ogrodzenia panelowe sprawdzą się najlepiej?


Materiał wykorzystywany do produkcji tego typu ogrodzeń sprawia, że charakteryzują się one bardzo nowoczesnym wyglądem, idealnie wpisując się w modne ostatnimi czasy wyznaczniki architektury modernistycznej. Dobrze dobrane ogrodzenie w kolorze czarnym lub grafitowym sprawdzi się przede wszystkim na posesjach prywatnych. Dzięki temu, że konkretny odcień nanoszony jest na stal przy zastosowaniu lakierowania proszkowego, klienci mogą być absolutnie pewni, że utrzyma się on przez lata bez konieczności przeprowadzania prac konserwacyjnych.

Ogrodzenia panelowe dostępne są również w kolorze zielonym. Jak podkreślają specjaliści z firmy Metalika, produkt cechuje się znacznie większą uniwersalnością wykorzystania, niż mogłoby się wydawać, co oczywiście stanowi zaletę samą w sobie. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się jako zabezpieczenie placów zabaw, działek rekreacyjnych czy po prostu otwartego terenu prywatnego. Dla zwiększenia efektu estetycznego warto również rozważyć zakup betonowej podmurówki, która dodatkowo odseparuje stalowe panele od gruntu.

Opracowanie:

Metalika Izabela Bartoszewska

Łęka-Kolonia 17

Podziel się