Materiał Partnera Ogrodzenia betonowe – zalety, charakterystyka i budowa

Ogrodzenia betonowe – zalety, charakterystyka i budowa

Ogrodzenia betonowe stanowią jeden z tańszych i szybszych sposobów na to, jak zabezpieczyć posiadłość i zapewnić nam większą prywatność podczas spędzania czasu wokół domu. Dodatkowo dają nam szerokie możliwości co do wyboru ich wyglądu i stylistyki, a także łączenia z innymi typami ogrodzeń, w tym z drewnem czy przęsłami ze stali. Dlaczego warto dać im szansę i jak są budowane?

Zalety ogrodzeń z betonu

Betonowe ogrodzenia cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, głównie ze względu na ich surowy styl, który znakomicie komponuje się z nowoczesnymi i minimalistycznymi nieruchomościami. To jednak nie ich jedyna zaleta. Dodatkowo są niezwykle trwałe i solidne, a także odporne na wszelkie, niekorzystne warunki pogodowe, zarówno te panujące latem, jak i zimą. Ponadto w znaczący sposób chronią nas przed docierającymi z zewnątrz hałasami, dzięki czemu sprawdzają się szczególnie nieopodal ruchliwych tras ruchu.


 

Wygląd ogrodzeń betonowych

Ten materiał daje nam naprawdę szerokie opcje co do wyboru konkretnych rozwiązań. Jak przyznaje Grzegorz Miałkowski, prowadzący przedsiębiorstwo zajmujące się usługami budowlanymi, w tym wznoszeniem ogrodzeń z betonu, jego klienci mają różne wizje co do ostatecznego efektu. Chodzi tu zarówno o opcje kolorystyczne i elementy wykończenia, jak i różnorakie, możliwe do zastosowania wzory. Do wyboru mamy m.in. imitacje cegły, desek czy kamienia, a także ażurowe dodatki lub inne, dekoracyjne wzory. Ogrodzenie z betonu bezsprzecznie powinno jednak korespondować z zewnętrznymi atrybutami naszego budynku, w tym z elewacją, dlatego dobrze zastanowić się, która możliwość pomoże stworzyć spójną całość.

Budowa ogrodzeń betonowych

Chcąc liczyć na zadowalający efekt, najczęściej inwestorzy decydują się na skorzystanie z usług zewnętrznych firm, specjalizujących się w montażu betonowych ogrodzeń. Te, dzięki doświadczeniu, są w stanie zagwarantować nam odpowiedni rezultat oraz szybkość realizacji. Zazwyczaj do tego celu korzystają z betonu klasy B20 oraz zbrojenia, dzięki czemu postawiona konstrukcja jest stabilna oraz wytrzymała. Budowa opiera się także na montażu słupków, podmurówki oraz przęseł, co wymaga odpowiedniej wiedzy i praktyki. Dodatkowo najczęściej budowane są konstrukcje o wysokości około 175 cm, choć jeśli zależy nam na jeszcze większej prywatności, możemy zdecydować się na te sięgające 200 cm.

Ogrodzenie betonowe to niezwykle ciekawe rozwiązanie, o zaletach którego świadczą nie tylko aspekty wizualne, ale przede wszystkim niezwykła solidność. Dzięki temu ostatniemu elementowi możemy być pewni, że zbudowana konstrukcja przetrwa wiele lat i nie będzie wymagać napraw.

Opracowanie:

PUH Grzegorz Miałkowski

Klwatka Szlachecka 28

Podziel się