Materiał Partnera Odkurzacz centralny w domu jednorodzinnym – jakie są największe korzyści tego rozwiązania?

Odkurzacz centralny w domu jednorodzinnym – jakie są największe korzyści tego rozwiązania?

W nowoczesnym budownictwie korzysta się z różnych udogodnień, czego najlepszym przykładem są właśnie odkurzacze centralne. Ich instalacja znacząco ułatwia wykonanie prac domowych, od których przecież uciec się nie da. Choć rozwiązanie to nie jest jeszcze bardzo popularne, to z roku na rok zyskuje nowych zwolenników. Oczywiście nic w tym dziwnego, ponieważ posiadanie takiego urządzenia, gwarantuje wiele praktycznych korzyści. Jakich konkretnie?

Jakie są zalety odkurzacza centralnego?

Najczęściej wymienianą przez posiadaczy odkurzacza centralnego zaletą jest wyjątkowy komfort jego użytkowania. W przeciwieństwie do rozwiązania tradycyjnego, podczas odkurzania nie trzeba stale manewrować całym urządzeniem, a jedynie samym wężem. Pomocne jest to zwłaszcza przy czyszczeniu schodów lub przy sięganiu na znaczną wysokość, czyli podczas sprzątania np. pajęczyn w rogach ścian lub kloszy od lamp. Kolejną korzyścią takiego rozwiązania jest ograniczona ilość kurzu w domu. Wynika to z mniejszej cyrkulacji zużytego powietrza podczas zbierania zabrudzeń. Odkurzacz centralny to idealne rozwiązanie dla alergików. Do następnych mocnych punktów możemy na pewno zaliczyć zmniejszenie hałasu.

Wielu użytkowników twierdzi, że mogło spokojnie odkurzać swój dom, nie budząc przy tym śpiących dzieci. Kolejną zaletą, która przemawia na korzyść odkurzacza centralnego, jest minimalna ilość opróżnianych worków. Zbiornik, w którym osadza się kurz, wystarczy opróżnić 2-4 razy w roku. Rozwiązanie to jest bardziej ekologiczne niż odkurzacz tradycyjny, w którym wymiana odbywa się często i najczęściej kończy się wyrzuceniem starego worka oraz wymienieniem go na nowy. Mocnym atutem takiego rozwiązania jest również spory zasięg. Węże mają najczęściej około 9 metrów długości. Wystarczają zatem na posprzątanie dużego obszaru bez konieczności przepinania do kolejnego gniazda zasilającego. Co jeszcze warto wiedzieć?

Ile kosztuje odkurzacz centralny?

Zarówno zakup odkurzacza centralnego, jak i jego montaż oraz serwis nie należą do najtańszych rzeczy, ale wygoda, komfort, i skrócony czas sprzątania, z pewnością są warte jego ceny. Koszt zakupu kompletnego systemu z montażem wynosi od  2500 do około 5000 złotych. Budując nowy dom, często nie możemy pozwolić sobie na takie wydatki, dlatego warto zamontować na początku samą instalację. Odkurzacz – a w zasadzie same węże z końcówkami – możemy zakupić, wtedy kiedy znajdą się na to środki. Warto wziąć też pod uwagę taką inwestycję we wczesnym kosztorysie budowy domu lub jego urządzania, a być może znajdziemy jakiś element, z którego na chwilę obecną możemy zrezygnować właśnie na rzecz odkurzacza centralnego.

Ze względu na rozległość całej instalacji oraz ogromną odpowiedzialność wynikającą z rzetelnego przeprowadzenia prac montażowych zadanie to trzeba powierzyć jedynie najbardziej doświadczonym specjalistom. Zdecydowanie zaliczają się do nich pracownicy firmy Hydro-Instal, którzy dzięki umiejętności podejścia do każdego zlecenia w sposób indywidualny, ugruntowali sobie pozycję jednych z najlepszych w skali kraju. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć tutaj zarówno na przygotowanie precyzyjnej wyceny, jak i szeroko zakrojone doradztwo techniczne oraz najlepsze na rynku warunki cenowe.

Opracowanie:

Hydro-Instal Robert Bakalarz

Brzesko , Partyzantów 5 lok. 3

  • tel. 693 183 208

Podziel się