Materiał Partnera Ocieplanie domu styropianem - zalety

Ocieplanie domu styropianem - zalety

Ocieplanie domu zabezpiecza nasz budynek przed działaniem skrajnych temperatur, ale także przeciwdziała utracie ciepła z wnętrza budynku. Zdecydowanie większa część osób decyduje się na ocieplanie domu styropianem. Niewiele osób jednak posiada jakąkolwiek wiedzę na temat tego materiału i jego działania. Dowiedz się, jakie są zalety ocieplania domów styropianem.

Termoizolacja

Kiedy nadchodzą ciepłe miesiące, dach naszego domu wystawiony jest na mocne działanie słońca. Bez odpowiedniej termoizolacji pochłania ciepło i niepotrzebnie się nagrzewa. W efekcie staje się na tyle gorący, że zaczyna emitować ciepło do wnętrza naszego budynku, co jak można się domyślić - powoduje wzrost temperatury. Podobnie jest gdy budynek nie jest ocieplony. Ze względu na pojemność cieplną betonu i cegieł, ściany zostają ciepłe w nocy, więc wnętrze budynku mocno się nagrzewa. W zimę, jak można się domyślić - jest odwrotnie. Ciepło emituje z domu, jest pochłaniane przez dach i ściany, a następnie wyprowadzane na zewnątrz. Im niższa temperatura jest na dworze, tym szybciej temperatura wnętrza budynku dopasowuje się do tej, która panuje za oknem. Termoizolacja jest zatem kolejną zaletą ocieplania domu styropianem. Jeśli chcemy się na takowe ocieplanie zdecydować, powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak np. Igor Siniecki Usługi Ogólnobudowlane, która w swojej ofercie posiada m.in. ocieplanie budynków.

Chłonność

Styropian, z racji tego że jest nienasiąkliwy - nie wchłania wody ani nie przepuszcza pary wodnej czy powietrza. Z tego też powodu często mówi się, że ściany izolowane tym materiałem nie oddychają. Ma to swoje wady, ale oczywiście zalety także - chociażby nieprzepuszczanie pary i powietrza.

Oszczędność

Podczas ekstremalnych temperatur w domach, w których brakuje izolacji, używanie klimatyzatorów czy też grzejników wymaga ciągłej pracy i maksymalnej mocy. Podobnie jest bowiem z lodówką - chłodne powietrze nie utrzyma się przez cały czas, a sprężarka musi pracować stale, aby obniżać temperaturę. Kiedy drzwi lodówki są zamknięte, powstaje pewna bariera zapobiegająca ucieczce chłodnego powietrza oraz przedostawaniu się ciepła do wnętrza urządzenia. W domu, który jest izolowany, grzejniki nie muszą być aż tak gorące. Nie muszą także zbyt długo pracować, aby temperatura wzrosła do komfortowego poziomu. Termoizolacja utrzymuje ciepło. To samo tyczy się klimatyzacji w upalne dni. Nie jest przecież wymagane, aby działała ona przez cały czas. Odpowiednio przeprowadzona termoizolacja równa się niższemu zużyciu energii, a to sprawia, że koszty utrzymania budynku są znacznie mniejsze oraz zmniejszone jest także obciążenie środowiska naturalnego.

Opracowanie:

Igor Siniecki Usługi Ogólnobudowlane

Mieroszów , Wałbrzyska 1 lok. 6

  • tel. 503 858 887

Podziel się