Artykuł sponsorowany Ocieplanie budynków wełną celulozową i granulatem wełny mineralnej – na czym polegają i jakie są zalety tych metod?

Ocieplanie budynków wełną celulozową i granulatem wełny mineralnej – na czym polegają i jakie są zalety tych metod?

Do najpopularniejszych materiałów służących do docieplania budynków należą styropian oraz wełna mineralna. Istnieją jednak także inne, innowacyjne metody docieplania przy wykorzystaniu materiałów takich jak wełna celulozowa czy granulat wełny mineralnej. Zobacz, jakie są zalety korzystania z tych technik i kiedy warto wybrać którąś z tych metod.

Czym jest wełna celulozowa?

Wełna celulozowa to materiał termoizolacyjny, powstający w wyniku ponownego zagospodarowania makulatury gazetowej. To sypki materiał, który dzięki odpowiedniej impregnacji uzyskuje wysoką odporność na działanie ognia oraz rozwój pleśni i grzybów. Wełna celulozowa doskonale radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci, dlatego doskonalone sprawdza się w docieplaniu wnętrz. Stanowi także dobrą izolacje akustyczną, czyniąc wnętrze bardziej komfortowym do zamieszkania.

Zalety ocieplania budynków wełną celulozową

Do największych zalet ocieplania wełną celulozową należą jej dobre właściwości termoizolacyjne – stanowi doskonałą ochronę przed utratą ciepła zimą oraz zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń latem. Ponadto, pośród licznych zalet ocieplania wełną celulozową znajdują się także jej:

  • doskonałe właściwości akustyczne,
  • szczelne wypełnianie izolowanych miejsc,
  • otwartość dyfuzyjna materiału.

Kolejną zaletą jest fakt, że rozwiązanie to jest to rozwiązanie ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Powstaje z poddanych recyklingowi kawałków papieru, na przykład z codziennych gazet.  Jest też bezpieczne dla alergików i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych, pleśni i grzybów.

Osoby planujące budowę lub docieplenie budynku na pewno pozytywnie zaskoczy też fakt, że rozwiązanie to jest ekonomiczne i szybkie – dzięki czemu zaoszczędzimy czas oraz nie nadszarpniemy planowanego budżetu.



W jaki sposób ociepla się wnętrze wełną celulozową?

Docieplenie wełną celulozowa wykonywane jest metodą nadmuchu, zamiast zapychania. Wymaga to fachowej wiedzy oraz umiejętności, dlatego warto w tym celu skorzystać z usług specjalistów, takich jak firma Usługi Termoizolacyjne Paweł Maciocha.

Ocieplenie wełną celulozową wykonuje się za pomocą specjalistycznej wdmuchiwarki, a zastosować tę metodę możemy zarówno do ocieplenia ścian, jak i sufitów, podłóg, czy stropów.

Ocieplanie granulatem wełny mineralnej

Inną, również warta uwagi metoda izolacji jest zastosowanie granulatu wełny mineralnej. Sama wełna mineralna, jako materiał izolacyjny znana jest nam od pokoleń, jednak ta metoda pozwala na lepsze wykorzystanie jej właściwości.

Dzięki zastosowaniu granulatu oraz nowoczesnego sprzętu metoda nadmuchowa umożliwia dotarcie nawet w trudnodostępne miejsca, oraz wypełnienie przestrzeni na poddaszach nieużytkowych i stropach wentylowanych, gdzie docieplenie klasycznymi metodami jest niemożliwe.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas