Materiał Partnera Obsługa geodezyjna przestrzeni — co musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz budowę

Obsługa geodezyjna przestrzeni — co musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz budowę

Rozpoczęcie budowy obiektu wiąże się z szeregiem działań, które musi podjąć właściciel ziemi, aby ostatecznie móc postawić na niej daną nieruchomość. Obecność geodety na miejscu budowy nie kończy się na jednorazowej wizycie. Pojawia się on zarówno na początku, jak i przy zakończeniu prac. Jakie zadania leżą w jego obowiązkach i jak przygotować się do jego wizyty? Zatrudniając specjalistów nie musisz martwić się o precyzyjne działania i pomiary.

Zadania geodety — z jakich usług musisz skorzystać?

Można powiedzieć, że geodeta to osoba, która czuwa nad całym procesem budowy, gdyż na placu pojawia się zarówno przed rozpoczęciem działań, aby wykonać odpowiednie pomiary geodezyjne, jak i na końcu, przed odbiorem finalnie wykonanego obiektu, sporządzając czy stworzone rozwiązania odpowiadają założeniom. W międzyczasie specjalista odwiedzi daną przestrzeń jeszcze raz w celu wytyczenia budynku, po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Przedsiębiorstwo Geomarko s.c. Teresa Kotas, Marek Oleksy świadczy usługi geodezyjno-kartograficzne zarówno dla podmiotów prywatnych, jak i dla firm. W zakres działań firmy wchodzą takie aktywności, jak:

  • przeprowadzanie inwentaryzacji i pomiarów powykonawczych sieci, przyłączy i budynków,

  • tyczenie obiektów budowlanych,

  • wykonywanie geodezyjnych pomiarów sytuacyjno-wysokościowych,

  • sporządzanie map geodezyjnych, w tym map do celów projektowych i prawnych,

  • wykonywanie rozgraniczeń i podziałów nieruchomości,

  • sporządzanie dokumentacji do celów prawnych.

Ekspercka wiedza i doświadczenie specjalistów

Wybierając geodetę postaw na jego doświadczenie i wiedzę. Ważne są tutaj nie tylko wyuczone zasady, ale również podążanie za zmieniającymi się ustawami i prawem. Szerokie rozpoznanie wśród budowanych obiektów, znajomość narzędzi i technologii — wiedza geodety musi opierać się zarówno na tradycyjnych założeniach, jak i nowych trendach pojawiających się na rynku. Postaw na ekspertów w swojej dziedzinie. Zaufaj sprawdzonym usługodawcom i zapewnij sprawną obsługę swojej budowy.

Opracowanie:

Geomarko s.c. Teresa Kotas, Marek Oleksy

Brzesko , Legionów Piłsudskiego 2

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas