Materiał Partnera O czym należy pamiętać i jakich błędów unikać przy wykonywaniu instalacji elektrycznej?

O czym należy pamiętać i jakich błędów unikać przy wykonywaniu instalacji elektrycznej?

Instalacje elektryczna w domu zapewnia nam wygodne warunki życia. Powinna być nie tylko precyzyjnie zaplanowana, ale również bardzo dokładnie wykonana, by zapewnić bezpieczeństwo domownikom. Nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek zaniedbania. O czym powinno się szczególnie pamiętać przy wykonywaniu instalacji elektrycznej? Jakie błędy są absolutnie niedopuszczalne? Wszystko wyjaśniamy w poniższym artykule!

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Budowa domu to ogromne wydarzenie w życiu człowieka, ale jest to także bardzo duży wydatek. Wiele osób szuka więc jak najwięcej oszczędności na każdym z etapów budowy. Jednak należy zwrócić uwagę, aby przy tym wszystkim nie obniżyć poziomu bezpieczeństwa lokatorów. Nieodpowiednio dobrane materiały czy nieprecyzyjnie wykonane instalacje mogą mieć naprawdę poważne konsekwencje. To samo tyczy się instalacji elektrycznej. Słabej jakości materiały czy układanie przewodów elektrycznych po skosie zamiast w pionie lub poziomie mogą być pierwszym krokiem do poważnych problemów. Dlatego takie zadanie najlepiej powierzyć specjalistom, takim jak na przykład Elektro-Instal Patryk Dura z siedzibą w miejscowości Jarosty, którzy właściwie dopasują i zamontują przewody instalacji.

Jak wybrać specjalistę?

Jeśli chcemy mieć pewność, że praca zostanie wykonana profesjonalnie i nie grozi nam fuszerka, to konieczne jest dokładne zweryfikowanie wybranego elektryka lub firmy. Przede wszystkim powinien posiadać on uprawnienia SEP przynajmniej do 1kV. Warto również zwrócić uwagę na posiadane doświadczenie w branży oraz zapytać o gwarancję na wykonywane usługi. Dobrym pomysłem jest również skontrolowanie opinii na temat firmy, które pojawiają się na portalach opiniotwórczych w Internecie, ponieważ często to właśnie w nich pojawią się istotne informacje, na temat tego, jak wygląda współpraca z danym specjalistą.

Wygoda i ergonomia instalacji elektrycznej

Bezpieczeństwo oczywiście jest kwestią nadrzędną, jednak nie należy zapominać również o funkcjonalności. Chodzi tutaj przede wszystkim o odpowiednie rozmieszczenie przełączników i gniazdek, a także o ich wystarczającą ilość. Szczególnie często jest to odczuwalne w kuchniach, gdzie wykorzystywana jest zwykle większa ilość urządzeń niż w innych pomieszczeniach. Nikt z nas nie chce po pewnym czasie posiadać w domu plątaniny kabli i przedłużaczy, które będą nie tylko niepraktyczne i powodują zwiększone ryzyko upadku, ale dodatkowo po prostu brzydko wyglądają.

Opracowanie:

Elektro-Instal Patryk Dura

Jarosty , Nowa 67

  • tel. 882 686 557

Podziel się