Materiał Partnera Nowoczesny dom: ogrzewanie, klimatyzacja i inne instalacje

Nowoczesny dom: ogrzewanie, klimatyzacja i inne instalacje

Budowa domu to inwestycja na lata. Z pewnością wielu z Was, decydując się na nią, myśli o swoich dzieciach, a nawet wnukach. Zadbajcie więc o to, by stworzyć jak najlepsze warunki dla siebie i rodziny. Pomyślcie o dobrym ogrzewaniu, sprawnie działającej klimatyzacji i innych instalacjach, np. centralnym odkurzaczu, dzięki którym będziecie czuć się naprawdę komfortowo. Dowiedzcie się, czego nie może zabraknąć w nowoczesnym domu.

Ogrzewanie dla alergików

Jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu należy pomyśleć o odpowiedniej technice grzewczej. Docenicie ją szczególnie podczas zimy! Niezwykle efektywne i ekonomiczne jest ogrzewanie podłogowe, które pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania, dzięki temu, że ciepło jest  równomiernie rozkładane w każdym pomieszczeniu. Polecamy to rozwiązanie szczególnie alergikom. Dlaczego?  W przeciwieństwie do ogrzewania konwekcyjnego nie dochodzi do ogrzewania powietrza, które wznosząc się do góry, unosi kurz i inne zanieczyszczenia.  Mamy tu do czynienia z ogrzewaniem przez promieniowanie – to znaczy, że ciepło przenika przez powietrze, nie powodując jego intensywnych ruchów. Pamiętajcie jednak, by zainwestować w dobry kocioł, który zapewni bezawaryjne działanie ogrzewania. Pracownicy firmy INSTALBUD z przyjemnością doradzą Wam najlepsze rozwiązanie.

Systemy solarne – EKOdom

Czy wiecie, że kolektory słoneczne mogą być wykorzystywane do przygotowywania ciepłej wody w domach, wspomagania centralnego ogrzewania i podgrzewania wody w basenie? I to całkowicie za darmo, bo działają dzięki odnawialnemu źródłu energii – promieniowaniu słonecznemu! Chociaż montaż kolektorów nie jest tani, gwarantujemy, że inwestycja szybko się zwróci. W najcieplejsze miesiące roku instalacja pokryje nawet sto procent zapotrzebowania na wodę ciepłą!

Klimatyzacja dla wymagających

Pragniecie, by Wasz dom zapewnił Wam najlepsze warunki mieszkalne? Postawcie na klimatyzację, która przyjemnie schłodzi pomieszczenia w czasie upalnych dni.  Dodatkowo klimatyzatory wyposażone w grzałkę elektryczną lub pompę ciepła są wstanie  podnieść temperaturę i wspomóc ogrzewanie. Instalację klimatyzacyjną polecamy szczególnie alergikom, gdyż urządzenia mają za zadanie nie tylko schłodzić powietrze, ale także je oczyścić i utrzymać odpowiednią wilgotność.

Odkurzacz centralny – wyjątkowa czystość

Zapomnijcie o zwykłym odkurzaczu! Postawcie na system odkurzaczy centralnych - nowoczesny, cichy i wygodny. Jak to działa? Układ rur w ścianach przenosi zasysany kurz do jednostki centralnej, która może być umieszczona w piwnicy lub garażu, a powietrze wydmuchiwane na zewnątrz jest oczyszczane specjalnymi filtrami. Odkurzacze te – chociaż są bezgłośne – gwarantują o wiele większą siłę ssącą niż tradycyjne urządzenia. Dzięki temu nie dochodzi do cyrkulacji powietrza i unoszenia się kurzu. Z powodzeniem można je wykorzystać do zbierania pyłu, mycia okien, usuwania gruzu po remontach, trzepania dywanów, a nawet pielęgnacji zwierząt.

Opracowanie:

Instalbud TG Sp. z o.o.

Chełm , Lwowska 24

Podziel się