Artykuł sponsorowany Nowoczesne ogrzewanie podłogowe, czyli jakie?

Nowoczesne ogrzewanie podłogowe, czyli jakie?

Ogrzewanie podłogowe można podzielić zarówno na to elektryczne, jak i wodne. Oba systemy mają swoje plusy i minusy, ale w każdym przypadku stanowią dzisiaj innowacyjne rozwiązanie grzewcze, które warto zastosować w swoim nowo budowanym domu. Dlaczego? Przede wszystkim dla uzyskiwania niskich rachunków za ogrzewanie, a także, aby tworzyć we wnętrzach przyjazny mikroklimat.

Czym jest wodne ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe wodne to system grzewczy rozprowadzony na podłożu takich pomieszczeń, jak kuchnia, łazienka, czy hol, przy zastosowaniu specjalnych rurek, które będą nośnikiem ogrzanej wody. Cała instalacja jest zaś zasilana dzięki specjalnym kotłom grzewczym, często niewymagającym obsługi. Pełna automatyzacja to bowiem dzisiaj wyznacznik najwyższej technologii sanitarnej dla domów. Jeśli chodzi o coraz to popularniejszą podłogówkę, warto wiedzieć, że płynąca w rurach woda, podgrzewana musi być do temperatury około 50 stopni Celsjusza, a całość często integrowana jest z systemem fotowoltaicznym, z pompami ciepła, czy też z bateriami kompensującymi moc bierną. Mowa zatem o technikach idei budownictwa pasywnego, tj. energooszczędnego!

Kiedy decydować się na podłogówkę?

Podłogówka wodna to rozwiązanie dla inwestorów m.in. domów jednorodzinnych pasywnych, czyli jak już wspomniano energooszczędnych. To wtedy dom jest wyposażony nie tylko w system ogrzewania podłogowego, ale także w szczelne okna, nowoczesne termoizolacje elewacyjne, oraz w pompy wodne i wentylację mechaniczną z rekuperatorami odzysku ciepła. Pamiętać przy tym należy jednak o tym, że wodne ogrzewanie podłogowe to inwestycja dedykowana tylko dla budynków, które dopiero powstają. W przypadku starszych budynków, tego typu inwestycja mogłaby być nieopłacalna, dlatego zawsze należy dane rozwiązanie konsultować z dystrybutorami techniki sanitarnej, czy też ekspertami energetycznymi. Przed wykonaniem podłogówki, zawsze należy wykonać precyzyjny projekt, który uwzględni rodzaj i liczbę potrzebnych materiałów do budowy całego systemu. Najlepsze jakościowo gwarantuje obecnie na rynku popularny dystrybutor BARTEXPOL, który współpracuje z najlepszymi zagranicznymi oraz krajowymi markami (dowiesz się o tym, odwiedzając stronę internetową tegoż dostawcy, współpracującego z klientami indywidualnymi, biznesowymi oraz publicznymi).   

Zalety wodnego ogrzewania podłogowego

Do głównych zalet ogrzewania podłogowego wodnego zalicza się:

  • energooszczędność,
  • proekologiczność,
  • komfort cieplny,
  • równomierny rozkład temperatury,
  • cyrkulacja ciepłego powietrza sprzyjająca eliminowania zjawiska wędrowania kurzu po wnętrzu,
  • uniwersalizm zastosowania (zarówno do małych, jak i dużych wnętrz),
  • wysoka estetyka: brak konieczności zakupu dywanów, montowania grzejników ściennych,
  • coraz tańsze materiały budulcowe i usług projektowo-montażowe,
  • idealna współpraca z wentylacją z rekuperatorami odzysku ciepła, czy z klimatyzacją,
  • możliwość beztroskiej zabawy dzieci na podłodze o stałej temperaturze około 29-30 stopni Celsjusza! 

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas