Artykuł sponsorowany Nowoczesne metody wznoszenia domów szeregowych

Nowoczesne metody wznoszenia domów szeregowych

Jednym ze sposobów zabudowy są domy szeregowe, czyli szereg budynków ze wspólnymi ścianami zewnętrznymi. Taki układ ma na pewno wiele zalet i warto je przeanalizować, aby być przygotowanym na zamieszkanie w takim budynku.

Zalety domów szeregowych

Warunki mieszkaniowe są zbliżone do tych, jakie zapewnia dom wolnostojący, ponieważ mamy własne, prywatne miejsce w przeciwieństwie do zabudowy wysokiej, czyli wielorodzinnej. Osiedla domów szeregowych są z reguły położone w niewielkiej odległości od centrum miasta, co zapewnia ciszę i spokój. Ważna jest również bliskość sklepów, szkół oraz boisk sportowych. Atrakcyjną wydaje się być możliwość zamieszkania w zaplanowanej od zera przestrzeni miejskiej. Architekci starają się, aby była ona jak najbardziej funkcjonalna i służyła wszystkim mieszkańcom. Szczególnie tym, którzy marzą o własnym ogródku, który jest doskonałą alternatywą dla balkonu, a zapalonym ogrodnikom stwarza możliwość do realizacji swojej pasji. Latem może on również zamienić się w miejsce spotkań towarzyskich. Mają to na uwadze projektanci z firmy Ribet posiadającej własne zaplecze architektoniczne, które jest niezbędne przy realizacji indywidualnych życzeń klientów.

Warto wspomnieć o niskich kosztach budowy jako o kolejnej zalecie. Wynikają one ze wspólnych ścian oraz wspólnego transportu materiałów. Uzbrojenie sieciowe oraz osiedlowe śmietniki także przyczyniają się do oszczędności pieniędzy.

Nowoczesne zastosowania w budowie domów szeregowych

Obecne domy szeregowe są bardzo estetyczne, energooszczędne i funkcjonalne. Harmonijnie wpisują się w otoczenie będąc jednocześnie bardzo nowoczesne w wyglądzie – zauważa ekspert z firmy Ribet, która stawia w swoich projektach na nowatorskie wzornictwo. Elementem nowoczesnego wyposażenia są dachy dwuspadowe oraz duże okna oświetlające sypialnie. Również na poddaszu znajdują się okna – mniejsze, połaciowe. W nowoczesnej zabudowie domów szeregowych można wyróżnić balkony, które uatrakcyjniają pokoje znajdujące się na poddaszu, a także zadaszają częściowo taras i zacieniają duże okna w porach letnich.

Grawitacyjna wentylacja wystarcza, ponieważ segmenty znajdują się na takiej wysokości, że zapewniają jej prawidłowe funkcjonowanie. W zupełności zastępuje ona wentylację mechaniczną. Warto dodać, że segmenty są niezależne, a ściany pomiędzy nimi – podwójne. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, również nie można narzekać. Na parterze znajdują się: duży pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienka, garaż, na górze natomiast – sypialnie, dodatkowa łazienka. Poddasze charakteryzuje się dużą przestrzenią, którą można dowolnie zagospodarować, np. przekształcając w pokój rozrywkowy wyposażony w kino domowe lub salonik ciszy z dużą biblioteką.

Budowa domów jednorodzinnych, segmentowych, jak i całych osiedli mieszkaniowych jest specjalnością firmy Ribet, której zakres usług obejmuje również projektowanie i budowę hal przemysłowych oraz biurowców.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas