Materiał Partnera
Niezbędne akcesoria dachowe – o czym warto pamiętać?

Niezbędne akcesoria dachowe – o czym warto pamiętać?

Stworzenie solidnego pokrycia dachowego wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. To również konieczność zakupu niezbędnych akcesoriów, do których należą m.in. rynny czy podbitki. Warto w tym zakresie sprawdzić ofertę renomowanego sklepu z materiałami budowlanymi tego typu. Co dokładnie proponują swoim klientom specjalistyczne hurtownie z akcesoriami dachowymi?

Rynny aluminiowe czy PVC?

Jednym z najważniejszych elementów montowanych bezpośrednio przy pokryciu dachowym są rynny. To właśnie one umożliwiają odprowadzenie wody opadowej, dlatego są tak istotne. Muszą się też charakteryzować wysoką odpornością na trudne warunki – nieustannie narażone są na działanie wilgoci, a także zróżnicowanych temperatur. Z tego względu stosuje się rynny z wytrzymałych materiałów. Jednym z nich jest aluminium, z którego wykonuje się systemy rynien ciągłych. Wyróżnia je wygląd – są w kształcie gzymsu, co sprawia, że jest to rozwiązanie niezwykle estetyczne.

W renomowanych sklepach z akcesoriami dachowymi i materiałami budowlanymi zakupić można jednak również rynny PVC. Wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych również doskonale sprawdzą się w zakresie zapewnienia optymalnego odprowadzenia wody opadowej. Rynny takie oferuje m.in. firma Dom Expert, która dzięki współpracy z najlepszymi producentami jest w stanie zaproponować swoim klientom wytrzymałe rynny w wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu można idealnie dopasować je do stylu budynku. Co jeszcze oferują specjaliści w zakresie akcesoriów dachowych?

Rozbudowana oferta akcesoriów dachowych

Dach musi być przede wszystkim solidny, ale też we właściwy sposób wykończony. Warto zwrócić uwagę na podbitki dachowe, które także należą do niezbędnych akcesoriów związanych z montażem pokrycia. Podsufitka pełni funkcję ochronną – zabezpiecza bowiem okap dachu, który dzięki podbitce nie jest narażony na zawilgocenie czy uszkodzenia mechaniczne. Do najczęściej wybieranych przez klientów podsufitek zaliczają się podbitki winylowe, które można nabyć właśnie w sklepach z wysokiej jakości akcesoriami dachowymi. Szeroki asortyment obejmuje także niezbędne narzędzia ręczne.

Prace montażowe związane z instalacją systemu rynien czy wspomnianą już podbitką wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu. W dobrej hurtowni materiałów budowlanych zajmujących się też sprzedażą akcesoriów dachowych znaleźć można wysokiej jakości narzędzia dekarskie. To m.in. ściskarki, nacinarki czy nożyce do blachy, dzięki którym pokrycie będzie idealnie dopasowane i estetyczne. Warto również pamiętać o oknach dachowych – w tym zakresie także pomogą specjaliści z dobrego sklepu z akcesoriami dekarskimi.

Opracowanie:

Dom Expert Andrzej Chwesewicz, Janusz Iwicki s.c.

Janki , al. Krakowska 12a

Podziel się