Materiał Partnera Nie ma budowy bez młota pneumatycznego

Nie ma budowy bez młota pneumatycznego

Niemal na wszystkich budowach są sytuacje, gdy najbardziej niezbędnym narzędziem okazuje się młot pneumatyczny inaczej określany jako młot wyburzeniowy. Jest to narzędzie, które zaoszczędzi nie tylko czas, ale także niezbędną energię. Przy pomocy solidnego młota pneumatycznego szybko i precyzyjnie zostaną rozbite nawet bardzo duże i wymagające powierzchnie. Odpowiedni młot można wynająć na czas budowy.

Do czego służy młot wyburzeniowy?

Młot pneumatyczny (wyburzeniowy) to narzędzie wyjątkowe, charakteryzujące się bardzo dużą  wydajnością. Posiada dużą moc, ale słaby odrzut. Nie zużywa dużej ilości powietrza. Ma bardzo prostą, ale solidną konstrukcję. Bardzo łatwo i wygodnie się go eksploatuje. Młot sprawdza się w pracach, które wymagają dużego wysiłku fizycznego. Może być więc używany do rozdrabniania gruntów skalnych, zmarzliny, jak również i wilgotnych, lepkich oraz plastycznych glin. Służy też do kopania miękkiej ziemi oraz usuwa asfaltowe nawierzchnie. Doskonale przy jego pomocy łamie się i rozbija nawierzchnie dróg betonowych, żelbetowych. Można przebić otwory w murach wykonanych z betonu, cegieł i murów kamiennych. Młotów pneumatycznych używa się do wyrąbywania lodu na zamarzniętych wodach. Przy jego pomocy są rozbijane duże  drzewa. Warto pamiętać, że młot pneumatyczny jest narzędziem zbudowanym z części, które charakteryzują się bardzo dużą dokładnością. Doskonale nadaje się do pracy wykonywanej w ciężkich warunkach.

- Ale trwałość oraz sprawność eksploatacyjna młota wyburzeniowego uzależniona jest przede wszystkim od jego prawidłowej obsługi i konserwacji. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego dba o takie narzędzie. Sprawdza je i odpowiednio konserwuje, co zapewnia prawidłowe jego działanie – zapewnia Krzysztof Kruk z Wypożyczalni Sprzętu Budowlanego Mobirent z Tłuszcza.

Trochę historii

Młoty pneumatyczne wykorzystują w swoim działaniu sprężone powietrze. Pierwszym urządzeniem tego typu był pneumatyczny kafar. Powstał w Anglii, w roku 1846. Stworzyli go  Soutter i Hammond. W 1861 roku Germain Sommeiller zbudował specjalne urządzenie, które posłużyło do drążenia tuneli. Do jego pracy zostało również wykorzystane sprężone powietrze. Ojcem młota pneumatycznego jest włoski inżynier Ernesto Curti. Młot skonstruował w 1900 r., a jego urządzenie szybko stało się bardzo popularne na placach budowy. Pierwowzór młota Curtiego z upływem czasu został odpowiednio udoskonalony.  Wprowadzono do niego amortyzatory uchwytów, które znacznie zmniejszyły wibracje. Pojawiły się również dość skuteczne osłony przeciwhałasowe. Jednak nie udało się w całości wyeliminować hałasu, jaki wytwarza to urządzenie. Używając młota pneumatycznego należy pamiętać, że pracujący młot wytwarza dźwięk o natężeniu dochodzącym do 130 decybeli. Częste i długotrwałe używanie młota pneumatycznego może spowodować wyraźne zaburzenia w układzie nerwowym oraz mięśniowo-szkieletowym jego operatora

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas