Materiał Partnera Narzędzia spalinowe na budowie - jak o nie dbać?

Narzędzia spalinowe na budowie - jak o nie dbać?

Narzędzia spalinowe są często obecne na mniejszych i większych placach budów. Do ich zalet należy duża moc urządzeń oraz swoboda użycia bez konieczności podłączania zasilania elektrycznego. Jak każde narzędzie, także te z silnikami spalinowymi wymagają odpowiedniego obchodzenia się z nimi, aby służyły długo i bezawaryjnie. Zwłaszcza jeśli nie są własnością firm, a pochodzą od wyspecjalizowanych punktów wynajmujących maszyny budowlane.

Prowadząc własny biznes, zdarza się, że posiadany przez nas sprzęt ulega awarii. Zwykle są to usterki w najmniej odpowiednim czasie, w trakcie wykonywania prac budowlanych. Każdy przestój wynikający z braku odpowiedniego sprzętu budowlanego i narzędzi naraża firmę na straty, wynikające z niedotrzymania terminów zlecenia, niewłaściwym wykonaniu usługi i tym samym roszczeń ze strony klienta.

Nie ryzykuj utraty klienta – twój sprzęt ma awarię? Wynajmij zastępczy

Aby uniknąć przestojów w pracy, utraty dobrego imienia firmy, najlepiej jest wynająć maszyny budowlane. Istnieją firmy w sektorze usług budowlanych, które specjalizują się w wynajmie maszyn budowlanych, elektronarzędzi i sprzętu spawalniczego. Przykładem może być tu firma Budrent Serwis - Piotra Siary.

Wynajmując każdy rodzaj narzędzi, należy je właściwie użytkować. W przypadku sprzętów spalinowych ważne jest dbanie o ich smarowanie. Jest to gwarancja ich długotrwałej i niezwodnej pracy. Właściwe naolejenie wynajmowanej maszyny zależy od wynajmującego i zależy od typu silnika, rodzaju mieszanki smarującej. Informacje te koniecznie trzeba sprawdzać w dołączanej instrukcji urządzenia i w pobliżu korków wlewu paliwa. Nie stosowanie się do wymogów producenta wiąże się z poważnym uszkodzeniem sprzętu, w tym również całkowitym jego zniszczeniem. A to z kolei, biorąc pod uwagę fakt, iż sprzęt jest wypożyczony, wiąże się z dodatkowymi nieprzyjemnościami i wydatkami.

Sprawdzaj warunki termiczne pracy wynajmowanych urządzeń spalinowych

Warunki termiczne profesjonalnych maszyn pozwalają na ich ciągłą pracę w pełnym zakresie temperatur. Warto jednak ze względu na specyfikę silnika spalinowego dać mu czas do pełnego rozgrzania wykorzystując początkowo tylko część jego mocy. A więc na starcie pracujmy wolniej lub z mniejszą szerokością roboczą. Należy zwrócić uwagę na czystość żeberek chłodzących cylindra czy chłodnicy. Zabrudzona kurzem powinna być przedmuchana. W przypadku błota wymyta. Jeżeli jest zaolejona, należy usunąć wyciek i wymyć specjalnym detergentem. Po zakończeniu pracy silnik powinien popracować na średnich obrotach bez obciążenia.

Wynajmując sprzęt budowlany, zwróć uwagę na jego regularne przeglądy

Ze względu na skomplikowaną budowę narzędzi spalinowych, powinny one przechodzić regularne przeglądy. Przy wynajmowanym sprzęcie prowadzona księga serwisowa daje gwarancję bezawaryjności pracy i świadczy o profesjonalizmie firmy, od której wynajmujemy sprzęt. Przy urządzeniach spalinowych weryfikacji podlega układ zapłonowy czystość i wymiana filtrów powietrza.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas