Materiał Partnera Napędy bram garażowych - na co zwrócić uwagę?

Napędy bram garażowych - na co zwrócić uwagę?

Każdy właściciel domu jedno rodzinnego wie, że sprawy związane z garażem i wyborem odpowiedniej bramy są bardzo ważne. Dzieje się tak dlatego, że po pierwsze musi ona doskonale komponować się z bryłą budynku, a po drugie być bardzo funkcjonalna. Nieustannie największą popularnością cieszą się bramy segmentowe. Ich sprawne funkcjonowanie zależne jest jednak od napędu. Jakimi cechami powinien się on charakteryzować?

Bramy garażowe a kwestia napędu

Wybór bramy garażowej nie należy do najprostszych. Bogata oferta asortymentowa umożliwia nie tylko wybór sposobu otwierania, ale także setki wariacji kolorystycznych. Właściciele domów różnie dopasowują wygląd bramy garażowej. Najczęściej jednak nawiązuje on do koloru stolarki okiennej lub elewacji. Bramy garażowe zostały zasadniczo podzielone na sposób otwierania. Wyróżniamy bramy segmentowe, bramy uchylne oraz bramy roletowe. Bez względu na to, jaki typ bramy zostanie wybrany, warto szczególnie wiele uwagi poświęcić kwestii jej napędu. Dlaczego? Otóż dlatego, że jest to element domu bardzo często eksploatowany. Otwarcie garażu nie wiąże się jedynie z wjazdem i wyjazdem samochodu. W garażach przetrzymywane są takie rzeczy jak rowery, kosiarki, czy narzędzia, które wykorzystywane są w sposób ciągły.

Mechanizm unoszący bramę garażową narażony jest zatem na wyjątkowo spore zużycie eksploatacyjne. Dlatego podczas jego wyboru, warto sugerować się przede wszystkim jakością. Są ja w stanie zapewnić jedynie najlepsze i najbardziej renomowane firmy. Zdecydowanie zalicza się do nich Beninca Polonia, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu, zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oraz wykwalifikowanej kadrze inżynierów od lat zapewnia wszystkim właścicielom domów jednorodzinnych napędy bram garażowych, które wyznaczają nowe granice jakości. Co jednak świadczy o tym, że napęd może być uznany za dobry?

Napędy bram garażowych

Napęd bramy garażowej powinien charakteryzować się cichą pracą, dlatego profesjonalny produkt wyposażony jest w prowadnicę z paskiem kewlarowym. Trudno wyobrazić sobie materiał wytrzymalszy od tego, którego używa się do produkcji kamizelek kuloodpornych.

Ponadto w siłownikach bram garażowych najbardziej renomowanych firm stosuje się nowoczesne rozwiązania z zakresu elektroniki i sterowania. Regulowana prędkość otwierania z możliwością otwarcia bramy z prędkością 15m/min lub inteligentny system kontroli mocy i w pełni regulowana czułość amperometryczna to gwarancja dużego komfortu i przede wszystkim bezpieczeństwa użytkownika.

Opracowanie:

Beninca Polonia Sp. z o.o.

Czosnów , Holenderska 1

Podziel się