Materiał Partnera Najwyższej klasy systemy inteligentnego domu z firmą Z.I.P.E. Sp. z o.o.

Najwyższej klasy systemy inteligentnego domu z firmą Z.I.P.E. Sp. z o.o.

Rozwój technologii sprawia, iż coś co jeszcze kilka lat temu określane było w kategoriach science fiction, jest obecnie na porządku dziennym. Możemy o tym mówić między innymi w kontekście tak zwanych inteligentnych domów, czyli rozwiązań, które znacząco wpływają chociażby na poziom naszego bezpieczeństwa oraz komfortu. Tworzeniem tego typu systemów zajmuje się firma Z.I.P.E. Sp. z o.o., a my postaramy się przybliżyć nieco bardziej ten temat.

Co oznacza pojęcie inteligentny dom?

Inteligentny dom jest określany również z języka angielskiego jako smart home. Pojęcie to odnosi się do bardzo ciekawego rozwiązania, gdzie w jednym systemie współgrają ze sobą rozmaite urządzenia. Możemy dzięki temu w bardzo prosty sposób zarządzać oraz sterować nimi nawet na odległość. Jak mówi nam też specjalista z firmy Z.I.P.E. Sp. z o.o.:

Jeżeli chodzi o rodzaje systemu smart home, to wyróżniamy tutaj ich dwa rodzaje, a mianowicie przewodowe oraz bezprzewodowe. Pierwszy z nich składa się między innymi z paneli sterujących, modułów, przełączników oraz przede wszystkim okablowania internetowego LAN.

W przypadku systemu bezprzewodowego możemy mówić o bardzo wysokiej funkcjonalności. Wszystkie urządzenia są tutaj także połączone oraz sterowane przy pomocy protokołów WiFi, Z-Wave lub też Bluetooth.

Jak wdrożyć system inteligentnego domu i jakie są jego zalety?

Tak jak już wspomnieliśmy, system inteligentnego domu (niezależnie od jego rodzaju) stanowi rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością. Na ten stan rzeczy wpływ mają rozmaite zalety takie jak między innymi uniwersalność, nowoczesność oraz niższe ceny energii. Dzięki tego rodzaju systemowi możemy też sterować różnymi urządzeniami przy pomocy smartfona lub tabletu.

Wdrażaniem systemów inteligentnych domów zajmują się bardzo doświadczeni w branży pracownicy firmy Z.I.P.E. Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo to, którego właścicielami są Joanna i Mariusz Karbowscy, specjalizuje się także w innych usługach mających za zadanie zwiększyć nasze bezpieczeństwo oraz wygodę.

Opracowanie:

Z.I.P.E. Sp. z o.o.

Bielsk Podlaski , 11 Listopada 53A

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas