Materiał Partnera Najważniejsze typy popularnych krat pomostowych

Najważniejsze typy popularnych krat pomostowych

Kraty pomostowe są szeroko wykorzystywane m.in. w przemyśle, gdzie stosuje się je ze względu na ich wysoką wytrzymałość i doskonałe możliwości w zakresie dopasowania do konkretnych powierzchni. Renomowani producenci takich krat dla swoich klientów przygotowali w rozbudowanej ofercie wiele ich wariantów. Szeroki asortyment obejmuje m.in. wersje nierdzewne czy kwasoodporne, ale nie tylko.

Dopasowane do warunków eksploatacji

Kraty pomostowe powinny być przede wszystkim skonstruowane w taki sposób, by gwarantować maksymalną wytrzymałość i odporność na czynniki panujące w danych warunkach. Dzięki temu ich eksploatacja będzie długa, co przekłada się z kolei na oszczędności dla zakładu wykorzystującego takie kraty. W ofercie renomowanych producentów można zatem znaleźć kraty pomostowe nierdzewne. Sprawdzają się one wszędzie tam, gdzie wilgoć jest w stanie spowodować korodowanie materiałów. Dzięki zastosowaniu odpowiednich powłok kraty nierdzewne są odporne na korozję, co zwiększa ich funkcjonalność.

Sporym zainteresowaniem wielu zakładów produkcyjnych cieszą się też wersje kwasoodporne. Szczególnie często wykorzystuje się takie kraty pomostowe w branży farmaceutycznej i chemicznej, gdzie używane substancje mogą powodować uszkodzenia podłoża. Należy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego producenta krat pomostowych – jednym z renomowanych zakładów zajmujących się ich przygotowaniem jest Rapmet Sp z o.o. – firma, która jest w stanie wykonać je według założeń projektowych klienta. Czym jeszcze charakteryzują się poszczególne modele takich krat oferowane przez tego typu sprawdzonych producentów?

Kraty pomostowe o zróżnicowanych parametrach

Nierzadko na kratach pomostowych poruszają się ciężkie pojazdy lub stawiane są na nich ładunki o sporej masie. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zakup modeli ciężkich, które przenoszą z powodzeniem duże obciążenia. Zastosowanie charakterystycznej budowy kraty pomostowej daje też możliwość stworzenia wariantu antypoślizgowego. Może być on w wielu zakładach produkcyjnych i nie tylko rozwiązaniem kluczowym w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa eksploatacji obiektu.

Popularne są również kraty offshorowe, czyli posiadające zagęszczone oczka. W rozbudowanej ofercie renomowanych producentów krat pomostowych znaleźć można je także w wariancie kartonowym czy żaluzjowym. Asortyment sprawdzonych firm zajmujących się przygotowaniem krat zgodnie z oczekiwaniami klient uzupełniają kraty bezpieczne, które są zagęszczane i przez to lepiej chronią użytkowników przed możliwościami m.in. utraty równowagi na ich powierzchni.

Opracowanie:

Rapmet

Kłodzko , Lutycka 25

Podziel się