Materiał Partnera Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz – co jest modne?

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz – co jest modne?

Piękno projektu polega na jego zdolności do przekształcania, adaptacji i włączania elementów, które poprawiają styl i funkcjonalność domowych przestrzeni. Trendy wnętrzarskie 2020 ilustrują dążenia projektantów do uzyskania pełnej harmonii między wymogami użytkowymi a estetycznymi. Sprawdźmy, co jest obecnie na topie i jak zaaranżować modne i funkcjonalne wnętrza.

Tony ziemi – projekty wnętrz

Ucieleśnienie odcieni ziemi to jeden z trendów kolorystycznych w aranżacji wnętrz w 2020 roku. Oliwkowa zieleń, żółta ochra i spalona pomarańcza to barwy, które nie tylko zapewniają ciepło, ale także pozwalają być bliżej natury.
Meble i akcesoria, naśladujące naturalne elementy drewna, roślin i metali, dają możliwość stworzenia uspokajającego środowiska. Osoby, spędzające dużo czasu w pomieszczeniach, z pewnością docenią naturalność bijącą z nowoczesnych projektów. Oczywiście, „naturalne” trendy w żaden sposób nie ograniczają wyobraźni projektanta. Kontrastowe przełamanie w postaci czarnych drzwi lub czekoladowo-brązowej aksamitnej sofy, jest jak najbardziej wskazane.

Modne krzywizny – styl nowoczesny

Ten trend w aranżacji wnętrz to wyraźny powrót do przeszłości. Zainspirowane latami 60. i 70. zaokrąglone meble nawiązują do przeszłości, ale w nowoczesnym wydaniu. Siatka linii i krzywizn, podkreślająca piękno zabudowy, to niezwykły mariaż stylów retro i minimalizmu. Ograniczona forma, naśladująca fale, okręgi i krzywe, zapewni miękkie wykończenie salonu i pozwoli osiągnąć bardzo przytulny efekt końcowy.

Przestrzenie wielofunkcyjne

Praca zdalna i nauka w domu zainspirowała projektanty do aranżacji wielofunkcyjnych przestrzeni. Plany domów, tworzone przez dobre biura projektowe, takie jak Kwestia Gustu, już od jakiegoś czasu skłaniają się ku otwartym przestrzeniom umożliwiającym funkcjonalną aranżację pomieszczeń. Podwojenie przestrzeni jest najczęściej obserwowane w kuchni i jadalni. Kuchnie z wyspami mogą z łatwością stać się zarówno stołem jadalnym, jak i miejscem pracy, dzięki czemu domownicy mogą jednocześnie gotować, jeść, udzielać się towarzysko i pracować. Kąciki śniadaniowe i blaty kuchenne są szczególnie wskazane do małych przestrzeni lub mniejszych planów pięter domu – obszary te eliminują potrzebę posiadania całego oddzielnego pokoju.

Tapeta w kwiaty – retro inspiracje

Tapety kwiatowe to jeden z pomysłów na dekorację domu, który przetrwał próbę czasu. Nie mówimy o odmianach znanych z mieszkań naszych babć, ale o projektach, które czerpią ze stylu współczesnego. Tapety można znaleźć w różnych rozmiarach i wzorach, aby pasowały do ​​wielu stylów dekoracji – żywe i kontrastujące kolory to świetny wybór dla osób, które chcą wprowadzić odrobinę energii do wnętrz i zaakcentować je zgodnie z założeniami stylu minimalistycznego.

Opracowanie:

Kwestia Gustu Projektowanie Wnętrz Anna Dawid

Rybnik , Poligonowa 15A lok. 3

  • tel. 799 806 438

Podziel się