Materiał Partnera Nagrobki dziecięce. Wzory pomników dla dzieci

Nagrobki dziecięce. Wzory pomników dla dzieci

Strata bliskiej osoby wiąże się z dużym bólem i poczuciem niesprawiedliwości. Jest to zdarzenie, które nie tylko powoduje żal, ale też sprawia, że chcemy zachować pamięć po śmierci ukochanej osoby. Dlatego właśnie tablice napisów na pomnikach dziecięcych przyjmują często finezyjne kształty i są zdobione rozmaitymi ornamentacjami – wszystko po to, by pamięć po nich nigdy nie zginęła. Podpowiadamy, jakie są typowe wzory nagrobków dziecięcych.

Co czyni pomnik dziecięcy wyjątkowym?

Zaprojektowanie, chociażby w myślach, pomnika dziecięcego nie jest łatwe. Bliscy zmarłego dziecka muszą przemyśleć, czy wolą postawić na minimalizm i klasykę, czy lepszym rozwiązaniem będzie według nich stworzenie nagrobka prawdziwie unikatowego. Najistotniejsza jest wola klienta co do wyglądu przygotowywanego przez nas pomnika. My, jako zakład kamieniarski, służymy radą i realizujemy taki projekt, który zażyczą sobie bliscy zmarłego – mówi pracownik Zakładu Kamieniarskiego KAMSID ze Strzegomia.

A więc ostateczny wygląd pomnika dziecięcego zależny jest od wymagań bliskich zmarłego dziecka. Jedni decydują się na prostotę, wybierając przy tym najbardziej typowe kamienie i rezygnując z wszelkich ornamentacji. Inni natomiast pragną, by nagrobek dla dziecka był prawdziwie wyjątkowy. Jednak w jaki sposób sprawić by pomnik był unikatowy, by wyróżniał się pośród innych i zachwycał swoim wyglądem?

W przypadku nagrobków dziecięcych zwykło się tworzyć ich tablice napisów w kilku typowych kształtach. Do zdecydowanie najczęstszych kształtów tablic na pomnikach dla dzieci należy przede wszystkim motyw aniołka, który kojarzony jest z czystością duszy. Jest to idealne nawiązanie do niewinności dziecka i jego szczerego serca. Anioł jest mocno symboliczny i, co ważne, kojarzony wyłącznie w pozytywny sposób. Podobny wydźwięk ma motyw serca, także w jego kształcie tworzone są tablice na nagrobkach dziecięcych. Z tym że serce symbolizuje przede wszystkim miłość: tę, którą bliscy obdarzają zmarłe dziecko, a także tę, która mieściła się w utraconej osobie. Nierzadko też rodziny decydują się na stworzenie tablicy napisów w kształcie misia albo jeszcze innej zabawki, która kojarzy im się ze zmarłym dzieckiem.

Najczęściej wybierana kolorystyka dla nagrobków dziecięcych

Poza kształtem ważna jest kolorystyka, którą przyjmuje nagrobek dziecięcy. Zdecydowanie najczęściej bliscy zmarłego dziecka decydują się na jasne barwy: beż, biel, kremowy czy szarość. I w tej kwestii znaczenie ma symbolika. Ciemne barwy symbolizować mogą negatywne emocje, stratę, cierpienie i smutek. Natomiast jasne kolory kojarzą się z niewinnością, dobrem, czystością i pięknem duszy – czyli wszystkim tym, z czym zespalany jest obraz dziecka.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas