Artykuł sponsorowany Na jaki wkład kominowy się zdecydować? Usługi Kominiarskie Maciej Zelgert

Na jaki wkład kominowy się zdecydować? Usługi Kominiarskie Maciej Zelgert

Prawidłowo dobrany wkład do komina ma bardzo duże znaczenie jeżeli chodzi o skuteczne ogrzewanie całego budynku. Jego głównym zadaniem jest uszczelnienie komina oraz umożliwienie odprowadzania spalin z instalacji grzewczej. Na rynku znajdziemy różne rodzaje wkładów kominowych. Co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Funkcje wkładów kominowych

Wkłady kominowe są jedynym elementem w kominie, który ma bezpośredni kontakt ze spalinami. Muszą więc wyróżniać się nieprzeciętną odpornością i trwałością. Wkład kominowy odpowiedzialny jest za zapewnienie szczelności w warunkach pracy systemu kominowego. Jego zadaniem jest też ochrona przed zamakaniem komina przez skropliny (kondensat).

Rodzaje wkładów kominowych

Jak informuje przedstawiciel firmy Usługi Kominiarskie Maciej Zelgert – na rynku znajdziemy wkłady kominowe kwasoodporne i żaroodporne. Oba rodzaje są wykonane ze stali kwasoodpornej, a różnią się składem tej stali oraz jej grubością. Wybierając odpowiedni produkt należy kierować się rodzajem paliwa, którego używać będziemy do ogrzewania domu. Dostosowany w ten sposób wkład to gwarancja bezpiecznego działania i użytkowania komina. Jeśli do ogrzewania domu wykorzystujemy gaz lub olej opałowy, warto zaopatrzyć się we wkład kominowy z blachy kwasoodpornej o grubości do 0,6mm. Jeżeli zaś stosujemy paliwa stałe, lepiej zainwestować we wkład żaroodporny o grubości minimum 0,8mm. Wkłady kominowe, ze stali kwasoodpornej rzadko są odporne ekogroszek i do tego paliwa zaleca się wkłady ceramiczne.

Usługi Kominiarskie Maciej Zelgert to firma z bogatym doświadczeniem, bazująca na rodzinnym dziedzictwie i tradycji kominiarskiej. Specjalizuje się w kompleksowej opiece nad systemami kominowymi na terenie Sopotu i całego Trójmiasta. Zakres usług obejmuje przeglądy i czyszczenia przewodów kominiarskich, odbiór kominiarski, inwentaryzację kominów, a także wydawanie opinii dla gazowni, sanepidu oraz innych instytucji. Firma oferuje również udrażnianie przewodów, konsultacje kominiarskie przy projektowaniu obiektów, przeglądy instalacji gazowej, oraz nowoczesną inspekcję wideo kamerą kominową. Dodatkowo, wykonuje montaż wkładów kominowych, dostarczając klientom nowoczesne rozwiązania dostosowane do ich potrzeb

Przekrój komina ma znaczenie

Wkład musi zostać dobrze dopasowany również do przekroju komina. Zazwyczaj jest to przekrój prostokątny lub kwadratowy. W tym pierwszym przypadku warto zaopatrzyć się we wkład o kształcie owalnym, zaś w tym drugim- okrągłym. Należy pamiętać, że wkłady kominowe muszą byś dostosowane przede wszystkim do urządzenia z którym maja współpracować. Obecne technologii pozwalają też na frezowanie (rozwiercenie) przewodu kominowego aby zwiększyć jego przekrój.

Kiedy stosuje się wkłady kominowe?

Wkład kominowy można umieścić w kominie praktycznie na każdym etapie jego budowy lub w trakcie renowacji starego komina murowanego. Wykonanie nowego komina to w przypadku starych obiektów bardzo duża ingerencja w konstrukcję budynku. W dodatku jest to przedsięwzięcie dość kosztowne. Montaż wkładu kominowego pozwoli na bezpieczną pracę urządzenie grzewczego. Produkty tego rodzaju sprawdzą się w przypadku kominów dymowych, spalinowych jak i przewodów wentylacyjnych. Cena wkładów kominowych zróżnicowana jest w zależności od rodzaju materiałów użytych do ich produkcji.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter