Materiał Partnera Na czym polega renowacja nagrobka?

Na czym polega renowacja nagrobka?

Nagrobek Twoich bliskich wymaga renowacji? Dostrzegasz na nim różne przebarwienia, pęknięcia oraz inne uszkodzenia? W takiej sytuacji powinieneś zgłosić się do profesjonalnej firmy, która świadczy usługi kamieniarskie i zajmuje się odnawianiem nagrobków. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wygląda praca kamieniarza w tym zakresie. Zachęcamy do lektury!

Jak przebiega renowacja nagrobka?

W przypadku nagrobków najczęściej występującymi problemami są: ukruszone, pęknięte, przebarwione lub naderwane płyty nagrobkowe, osuwająca się ziemia oraz zniszczone krzyże, litery czy inne zdobienia. Renowacja w większości przypadków polega na demontażu pomnika i przewiezieniu go do zakładu kamieniarskiego, gdzie specjalista wykonuje wszystkie potrzebne prace. W zależności od rodzaju uszkodzenia, mogą one polegać na przykład na odcięciu uszkodzonej części płyty, wypolerowaniu jej, uzupełnieniu braków specjalnymi uszczelniaczami i klejami czy przygotowaniu nowych napisów. Bardzo ważna jest również impregnacja, która pozwoli zachować kamień w dobrym stanie i ochroni go przed wilgocią, mchem i porostami, promieniami słonecznymi, zmiennymi temperaturami oraz różnymi zanieczyszczeniami. Te wszystkie czynności przywrócą nagrobkowi pierwotny wygląd. Jednak po odnowieniu nie zapominaj o regularnej pielęgnacji obiektu. W przypadku nagrobków z granitu czy marmuru doskonale sprawdzają się np. niejonowe środki czyszczące.

Renowację nagrobka powierz doświadczonemu kamieniarzowi

Renowacja nagrobka jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem i nie należy podejmować się samodzielnie. Najlepiej zlecić ją doświadczonemu kamieniarzowi na przykład z firmy Kamieniarstwo M.Pawlak, której siedziba znajduje się w Poznaniu. Specjalista posiada odpowiednią wiedzę, sprzęt oraz narzędzia. Dzięki temu poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi zadaniami – dokona rozeznania, wyjaśni, w jaki sposób usunie uszkodzenia oraz przygotuje wycenę uwzględniającą robociznę i koszt materiałów.

Opracowanie:

Kamieniarstwo M.Pawlak

Poznań , Chryzantemowa 12C

  • tel. 501 873 617

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas