Artykuł sponsorowany Na czym polega regeneracja pił?

Na czym polega regeneracja pił?

Obecnie nowoczesna technologia cięcia, frezowania czy skrawania wykorzystywana jest w ogromnej liczbie zakładów produkcyjnych. Dlatego też sprzęt musi być bardzo wydajny. Pozwalają na to niewątpliwie wszystkie działania mające związek z regeneracją naczyń czy osprzętu do nich. Jednym z nich jest na pewno regeneracja pił. Na czym polega ten proces?

Straty finansowe i czasowe spowodowane uszkodzoną piłą

Regeneracja pił różnego rodzaju to proces istotny dla firm zajmujących się obróbką czy zakładów stolarskich, gdzie piły wykorzystywane są każdego dnia. Wiadomo, że uszkodzenie nawet jednego urządzenia powodować może spory zator na produkcji, co przekłada się oczywiście na spore straty finansowe i opóźnienia czasowe. Dlatego też należy zadbać o regularną wymianę pił, a także ich ostrzenie i regenerację. Warto w tym celu zadbać ponadto o sprawną współpracę z serwisantami. W przypadku pił różnego typu stosuje się regenerację, która ma na celu zwiększenie ich żywotności czy dokładności cięcia. Warto jednak wiedzieć, które firmy świadczą takie usługi i na czym one polegają.

Kto zajmuje się regeneracją pił i co wpływa na jej cenę?

Regeneracja pił, którą zajmuje się m.in. firma Mebelart, pozwala na znaczne obniżenie kosztów produkcji. To proces uzasadniony przede wszystkim wówczas, gdy piły nie posiadają zbyt wiele zębów. Regenerację stosuje się też w przypadku pił na wielopile. Koszt procesu tego typu jest często o wiele mniejszy niż koszt zakupu nowej piły. Całościowo na cenę regeneracji wpływa oczywiście ilość zębów, które piła posiada oraz średnica jej korpusu. Regeneracja to wbrew pozorom dość rozbudowany proces, który umożliwia odzyskanie najważniejszych właściwości piły. W jaki sposób przebiega ten proces? Jakie są w praktyce jego poszczególne etapy?

Etapy procesu regeneracji pił

Pierwszym krokiem jest wstępna selekcja, która ma na celu określenie przydatności danej piły. Potem przystępuje się do jej oczyszczenia z żywicy czy pyłu drzewnego. Wykorzystuje się tutaj automaty szczotkujące czy gorące kąpiele. Następne kroki to kontrola korpusu piły, wylutowanie z niej zużytych węglików i oczyszczenie gniazd z pozostałości lutu. Później przychodzi czas na prostowanie korpusu, jego odpowiednie naprężenie, wlutowanie nowych węglików oraz czyszczenie i polerowanie. Piłę trzeba następnie skontrolować pod względem bicia bocznego i poddać ją obróbce szlifierskiej. Cały proces kończy się kontrolą wszystkich parametrów regenerowanej piły, a także jej zabezpieczeniem przed korozją i odpowiednim oznakowaniem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas