Materiał Partnera Na czym polega osuszanie metodą iniekcji krystalicznej?

Na czym polega osuszanie metodą iniekcji krystalicznej?

Niestety z problemem zawilgoconych ścian mamy do czynienia dość często. Iniekcja krystaliczna jest jednym z efektywnych sposobów na walkę z wilgocią. Taki problem może się pojawić zarówno w starszych, jak i nowszych budynkach. W pierwszej sytuacji najczęstszą przyczyną jest brak właściwej izolacji lub jej uszkodzenie. W drugim przypadku powodem są zwykle błędy popełniane przez ekipę wykończeniową.

Na czym dokładnie polega metoda iniekcji krystalicznej?

Niestety nie zawsze można naprawić uszkodzoną izolację fundamentów (lub stworzyć od podstaw). Dlatego Zakład remontowo - budowlany proponuje wtedy osuszanie ścian za pomocą iniekcji krystalicznej. Nie ingeruje w konstrukcję budynku. Dzięki niej możemy stworzyć warstwę blokującą podciąganie wilgoci z gruntu. Jednocześnie nie musimy przeprowadzać gruntownego remontu. Iniekcja jest bardzo skuteczna. Pozwala na zawsze pozbyć się problemu z wilgocią gruntową.Iniekcja polega na wstrzykiwaniu właściwego środka w głąb muru. Pod wpływem wody i innych związków zaczyna się krystalizować i zamykać kapilary (mikrokanaliki znajdujące się w różnych materiałach budowlanych), którymi do tej pory przenikała woda. W ten sposób podciąganie wody jest już niemożliwe. Specjalista może m.in. wybrać płyny na bazie silikatów. Dobrze się krystalizują pod wpływem związków alkalicznych. Warto zwrócić uwagę na takie, które nie wydzielają żadnych toksycznych gazów i oparów.  Wtedy można ich użyć zarówno do ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Do największych zalet iniekcji krystalicznej możemy zaliczyć atrakcyjną cenę, zastosowanie środków przyjaznych dla środowiska oraz łatwość jej wykonania. Dlatego obecnie jest najczęściej wybieraną metodą osuszania budynków.

Jakie są jeszcze zalety iniekcji krystalicznej?

Przede wszystkim jest to skuteczna i trwała metoda. Pozwala dokładnie osuszyć zawilgocone mury w wyniku przedostawania się wilgoci z gruntu. Można nią bez problemu osuszyć ściany, bez względu na to, z jakiego materiału zostały wykonane, jaką mają grubość oraz poziom zasolenia. Im bardziej zawilgocone są ściany, tym metoda przynosi lepsze rezultaty. Można ją łatwo przeprowadzić. Nie ingeruje w konstrukcję fundamentów, dlatego prace budowlane można wykonać zdecydowanie szybciej. Preparaty do iniekcji i wykonanie iniekcji nie są kosztowne. Jednocześnie taka metoda jest ekologiczna.

Należy pamiętać, że przy izolowaniu metodą iniekcji, podłoże i otoczenie powinno mieć temperaturę przynajmniej 5 stopni Celsjusza. Tempo iniekcji może się różnić. Dlatego należy zwracać uwagę na poziom płynów i w razie potrzeby uzupełniać braki.

Opracowanie:

Zakład remontowo - budowlany

Malnia , Opolska 42

Podziel się