Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę wynajmując ciężki sprzęt budowlany?

Na co zwrócić uwagę wynajmując ciężki sprzęt budowlany?

W budownictwie nie sposób wykonać wszystkie prace tylko i wyłącznie przy użyciu ludzkich rąk. W wielu przypadkach konieczne jest stosowanie sprzętu ciężkiego, jak koparki, ładowarki lub dźwigu. Zakup sprzętu budowlanego jest bardzo dużym wydatkiem i może się okazać nieopłacalne, szczególnie w przypadku gdy maszyny będą bardzo rzadko użytkowane lub potrzebna jest jednorazowa usługa. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest wynajęcie sprzętu ciężkiego.

Jakie są zalety wynajmowania maszyn ciężkich?

We współczesnych czasach ogromne maszyny budowlane znacząco ułatwiają i skracają czas wykonywania wielu robót. W wielu sytuacjach, człowiek bez ich użycia nie poradziłby sobie wcale. Cały świat nieustnie się rozwija, nie omijając również branży maszyn ciężkich do zadań specjalnych, które poradzą siebie z każdym niemal zleceniem. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów koparek, ładowarek, dźwigów czy walców o bardzo różnych parametrach technicznych, przeznaczonych do wykonywania rozmaitych prac budowalnych i ziemnych. Wielu inwestorów w branży budowlanej, coraz częściej decyduje się na wynajem maszyn ciężkich, które posiada bardzo wiele zalet. Jest to bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku, gdy firmy budowlane mają bardzo szeroki zakres usług i przyjmują zlecenia, które wymagają różnych umiejętności oraz maszyn, raz tych dużych, wielkogabarytowych, a innym razem małych, które świetnie sprawdzają się na ograniczonych powierzchniach.

Koszty zakupu ciężkiego sprzętu budowlanego w bardzo wielu przypadkach znacząco przewyższa koszt całej inwestycji budowalnej. Dotyczy to szczególnie małych firm, które nie mogą sobie jeszcze pozwolić na tak ogromny wydatek, jak zakup koparki czy ładowarki. W związku z tym, dobrym pomysłem jest wynajęcie sprzętu wraz z doświadczonym oraz posiadającym uprawnienia operatorem, który szybko, rzetelnie i dokładnie wykona każde powierzone mu zadanie. W związku z tym, szybko będzie można przejść do kolejnego etapu prac, bez zbędnego tracenia czasu. Oprócz tego, wynajmując sprzęt nie trzeba martwić się o jego stan i konieczne przeglądy techniczne, pozwolenia oraz dopuszczenie do prac wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego, gdyż znajduje się to po stronie właściciela. Po stronie wynajmującego są również wszystkie naprawy, serwis i konserwacja, co znacząco wpływa na komfort użytkowania.

Do jakich prac sprzęty budowlane wypożycza się najczęściej?

Wypożyczenie wielkogabarytowych maszyn jest opłacalne i ekonomiczne przy niemal wszystkich rodzajach wznoszenia, jak i rozbiórki obiektów budowlanych. Koparki, koparko-ładowarki, ładowarki, zagęszczarki, walce i dźwigi renomowanych marek posiada do wynajmu w swojej ofercie doświadczona firma jest Tom-Bud Tomasz Bandura z Koniecpolu w województwie śląskim, która służy profesjonalnym doradztwem w wyborze odpowiedniego sprzętu, który musi być dostosowany do danego rodzaju robót. Wynajem maszyn budowlanych to idealne rozwiązanie dla inwestorów, którzy mają do wykonania jedną pracę, np. wybudowanie domu, położenie dachu, wykonanie pracy na wysokościach, montażu konstrukcji stalowych.

Dobrym pomysłem jest również okresowe dzierżawienie maszyn, które są potrzebne tylko na dany okres czasu. Można również wypożyczyć dodatkowy osprzęt pomocniczy, który z powodzeniem ułatwi realizację wielu prac zarówno tych budowalnych, jak i mających na celu uporządkowanie terenu lub przeniesienie ciężkich ładunków. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie prace będą przeprowadzane, dzięki czemu będzie możliwe indywidualne dopasowanie sprzętu w zależności od wielkości pola manewru. 

Opracowanie:

PHU Tom-Bud Tomasz Bandura

Koniecpol , Tarchalskiego 1

Podziel się