Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę, wybierając bramę wjazdową?

Na co zwrócić uwagę, wybierając bramę wjazdową?

Decydując się na ogrodzenie posesji, trzeba również pomyśleć o wyborze odpowiedniej bramy wjazdowej. Tego typu konstrukcje powinny zawsze idealnie współgrać pod względem wizualnym z całością płotu. Co więcej, wskazane jest też, aby odznaczały się prostotą obsługi oraz wygodą użytkowania. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kryteriów doboru najlepszych bram wjazdowych? Sprawdź informacje zawarte w niniejszym artykule.

Bramy wjazdowe – różne rodzaje

Bramy wjazdowe z reguły dzielą się na dwa rodzaje, czyli modele przesuwne oraz skrzydłowe. Pierwsze z nich przesuwają się w bok wzdłuż ogrodzenia. Dlatego też świetnie sprawdzają się one na działkach, gdzie jest stosunkowo niewiele miejsca na podjazd. Tego typu konstrukcje mogą składać się z pojedynczego skrzydła lub dwóch rozsuwających się w przeciwne strony. Bramy przesuwne oferowane przez takie firmy, jak IDEAL S.C., zwykle występują w dwóch wariantach. Są to modele:

  • szynowe – ze skrzydłami wyposażonymi w zamontowane na fundamencie szyny, po których przesuwają się rolki;

  • samonośne – z zawieszonymi wysięgnikowo szynami poruszającymi się w bok w odległości kilku centymetrów nad ziemią.

Bramy skrzydłowe przymocowuje się do słupów ogrodzeniowych. Skrzydła obracają się na specjalnych zawiasach. Takie modele mogą otwierać się tylko do wewnątrz posesji. Wśród nich wyodrębnia się konstrukcje:

  • jednoskrzydłowe – świetnie sprawdzające się na terenach, gdzie są wąskie i długie podjazdy;

  • dwuskrzydłowe – stosowane przy szerszych podjazdach.

Wysokość bram wjazdowych powinna być odpowiednio dobrana do wielkości ogrodzenia.

Napędy do bram wjazdowych

Przed podjęciem decyzji o zakupie danego modelu bramy wjazdowej, trzeba jeszcze pomyśleć o tym, w jaki napęd powinna być ona wyposażona. Zarówno artykuły przesuwne, jak i skrzydłowe mogą być obsługiwane ręcznie albo automatycznie. Z biegiem czasu ten drugi sposób otwierania i zamykania bram cieszy się coraz większą popularnością. Dzieje się tak głównie z uwagi na wygodę wspomnianego rozwiązania. Bramy wjazdowe z napędem automatycznym często wyposażone są w inteligentne systemy wykrywania przeszkód. Ponadto można nimi wygodnie sterować bez konieczności wychodzenia z auta. Zapasowa bateria gwarantuje sprawne działanie bramie nawet podczas chwilowych przerw w dostawie prądu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas