Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kostki brukowej?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kostki brukowej?

Każda powierzchnia użytkowana przez pieszych lub pojazdy musi zostać odpowiednio utwardzona oraz przygotowana, dzięki czemu możliwe jest swobodne poruszanie się po niej. Do wyboru mamy wiele różnych materiałów, jednak zdecydowanie dużą popularnością cieszy się kostka brukowa, która świetnie sprawdzi się nie tylko w infrastrukturze miejskiej, ale także można wykorzystać ją wokół domu. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu materiału? Sprawdź!

Rodzaje kostki brukowej

Kostka brukowa to bardzo różnorodny materiał. Często duże znaczenie ma kwestia estetyki i podczas zakupu kierujemy się fakturą, kolorem oraz jej kształtem. Największą popularnością cieszy się kostka standardowa, znana inaczej jako przemysłowa. Spotkamy się z nią na parkingach, chodnikach oraz placach. Cechuje się prostym kształtem i zazwyczaj występuje w odcieniach szarości. Jeżeli zależy nam na bardziej oryginalnym wyglądzie, dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie z kostkę brukową łupaną, która łudząco przypomina naturalny kamień. Alternatywą jest kostka postarzana. Ten produkt ma za zadanie przypominać wysłużony bruk i sprawdzi się na przykład w zabytkowych częściach miasta.

Grubość kostki i inne parametry

Kostka brukowa jest niezwykle uniwersalnym materiałem, który sprawdzi się w wielu różnych miejscach. Jak sugeruje jednak pracownik firmy Neobau, by produkt ten spełniał swoje zadanie, konieczne jest dopasowanie jego parametrów do danego miejsca. Inny typ kostki stosuje się na trasach pieszych, a jeszcze inny w miejscach, gdzie poruszają się pojazdy. Dzięki odpowiedniemu doborowi mamy pewność, że inwestycja wytrzyma wiele lat. Grubość kostki dostosowuje się do planowanego utwardzenia nawierzchni. W przypadku przydomowych podjazdów oraz chodników stosuje się materiał o grubości od 4 do 6 cm. Do parkowania aut osobowych lepiej sprawdzi się model o grubości około 6 lub 8 cm. Wariant 10 i 12 cm rzadziej stosuje się przy domu. Tego typu kostka sprawdzi się natomiast w centrach miast czy też na osiedlach mieszkalnych.

Opracowanie:

Neobau Rafał Dziemiach

Lipsk , Szkolna 5 lok. 15

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas