Materiał Partnera Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując klimatyzator?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując klimatyzator?

Klimatyzator to takie urządzenie, dzięki któremu o wiele przyjemniej spędza się czas w wielu pomieszczeniach. Służy ono do chłodzenia pomieszczeń. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów klimatyzatorów, dlatego też, zanim dokonamy ostatecznego wyboru, powinniśmy się zastanowić, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Warto także wspomnieć o tym, że klimatyzacja to też proces, podczas którego powietrze jest poddawane tzw. obróbce, dzięki której zyskuje określone parametry. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając klimatyzator? Sprawdziliśmy.

Z czego się składa klimatyzator?

Klimatyzator jest zbudowany z trzech typowych elementów, są to: sprężarka, parownik oraz skraplacz. Parownik, jak i wentylator stanowią jednostkę wewnętrzną, natomiast skraplacz i sprężarkę instaluje się na zewnątrz pomieszczeń. Podczas montażu klimatyzacji konieczne jest rozprowadzenie dwóch układów - pierwszy z czynnikiem chłodniczym, a także drugi jako instalacja elektryczna.

Jakie są funkcje klimatyzatorów?

Wiele osób myśli, że rola klimatyzacji to tylko i wyłącznie zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego człowiekowi, lecz to tylko ułamek jego funkcji. Nie możemy zapominać o tym, że dba także o doprowadzenie i utrzymanie czystości powietrza na odpowiednim poziomie wilgotności, jak i termiki.

Podczas wyboru klimatyzatora warto sięgnąć po poradę do fachowców, np. z firmy Mezon, w której spotkamy się z profesjonalnym i indywidualnym podejściem do każdego klienta.

Do funkcji klimatyzatorów możemy zaliczyć usuwanie zanieczyszczeń z otoczenia, które są niewielkiej wielkości (sierść zwierząt czy roztocza), a mimo to bardzo negatywnie oddziałują na nasze zdrowie. Oprócz tego większość klimatyzatorów posiada również funkcję grzania - sprawdzi się ona idealnie w okresach, kiedy pogoda jest niepewna, w okresach przejściowych.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru klimatyzatora?

Podczas wyboru klimatyzatora powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę to, w jakim pomieszczeniu będzie on pracował. Z jednego prostego powodu - inny model znajdzie zastosowanie w naszym biurze, natomiast inny w sklepie czy sypialni. Musimy wziąć także pod uwagę zapotrzebowanie na moc chłodniczą, funkcjonalność (powinniśmy określić, jakie funkcje ma spełniać klimatyzator - może jedynie chłodzić lub także grzać czy wentylować), a także rodzaj zastosowanych filtrów.

Podsumowując, jak widzimy, istnieje kilka aspektów, na które zdecydowanie warto rzucić okiem przed zakupem klimatyzatora. Najlepiej także skorzystać z porady specjalisty, który odpowie nam na wszystkie najważniejsze pytania związane z taką inwestycją. Nie zapominajmy także, że podczas samego zakupu musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze indywidualne potrzeby.

Opracowanie:

Mezon Instal Serwis Sp. z o.o.

Plewiska , Południowa 3

Podziel się