Materiał Partnera Możliwości zastosowania asfaltu na zimno od firmy Degamex

Możliwości zastosowania asfaltu na zimno od firmy Degamex

Firma Degamex to sprawdzony producent mas bitumicznych. Jej flagowym produktem jest asfalt na zimno QPR 2000, który zyskał miano jednego z najlepszych materiałów do naprawy nawierzchni dróg. Możliwości jego zastosowania są jednak znacznie szersze. Zaprezentujemy je w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Czym jest asfalt na zimno?

Asfalt na zimno powstaje z połączenia naturalnego bądź syntetycznego kruszywa, lepiszcza, wypełniaczy oraz substancji adhezyjnych. Aby mieszanka zyskała pożądane parametry fizyko-chemiczne, należy zmieszać ze sobą wszystkie wymienione wyżej składniki w odpowiednich proporcjach i zadbać o ich najwyższą jakość. Firma Degamex zajmuje się produkcją mas bitumicznych od 2000 roku. Bogate doświadczenie w branży i dostęp do nowoczesnych technologii wytwarzania sprawiły, że oferowane przez nią masy asfaltowe uznawane są za jedne z najlepszych na rynku. Wyróżnia je jednorodność, ciemny kolor, duża wytrzymałość na trudne warunki eksploatacyjne i łatwość aplikacji. Asfalt na zimno od firmy Degamex sprzedawany jest w workach o pojemności 25 kg. Masa jest już gotowa do bezpośredniego użycia, co znacznie przyspiesza czas realizacji prac naprawczych. Określenie „na zimno” w nazwie produktu oznacza, że przy użyciu tego materiału nie trzeba stosować obróbki wysokotemperaturowej, która jest niezbędnym elementem przy aplikacji klasycznych mieszanek bitumicznych.

Asfalt na zimno – nie tylko do naprawy nawierzchni

Jak podkreśla specjalista z firmy Degamex – asfalt na zimno świetnie sprawdzi się do naprawy nawierzchni dróg i chodników po zimie i w ten właśnie sposób wykorzystywany jest najczęściej. Z powodzeniem można go zastosować także:

  • do budowy i naprawy podjazdów do garażu i podjazdu dla wózków inwalidzkich,

  • do poziomowania pokryw włazów,

  • do łatania rozkuć w sieciach elektrycznych, wodociągowych, telekomunikacyjnych,

  • do uzupełniania otworów w studzienkach kanalizacyjnych, szynach, szczelinach dylatacyjnych.

Asfaltem na zimno zainteresowane są nie tylko firmy budowlane i drogowcy, ale też klienci indywidualni. Materiał ten może posłużyć do stworzenia niedrogiej nawierzchni na podwórku. Jest to o tyle dobry pomysł, że do aplikacji asfaltu na zimno nie potrzeba specjalistycznego sprzętu. Wystarczą podstawowe narzędzia i ręczna ubijarka. Prawidłowo położony asfalt będzie służył właścicielom posesji przez długie lata, zapewniając estetyczny wygląd podwórka i wygodę korzystania z podjazdu/szlaków komunikacyjnych/tarasu.

Opracowanie:

Degamex Agnieszka Górniak

Gnojnik 863

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas