Artykuł sponsorowany Montaż grzejnika nie jest trudny

Montaż grzejnika nie jest trudny

Decydując się na samodzielny montaż grzejnika, należy pamiętać o tym, że prawidłowo zamontowany powinien dawać określoną ilość ciepła, którą osiąga się poprzez jej regulację przy użyciu termostatu. Warto również mieć na uwadze, że grzejnik powinien pasować do aranżacji wnętrza, a także być łatwy do czyszczenia. Nie da się bowiem ukryć, że w zakamarkach grzejników lubią zbierać się osady, kurz i inne zarazki. Jak prawidłowo zamontować grzejnik?

Projekt instalacji jest istotny

Jeśli montaż grzejników ma zostać przeprowadzony w nowopowstałych budynkach, należy w pierwszej kolejności zapoznać się z projektem instalacji centralnego ogrzewania. Właśnie w tym dokumencie można znaleźć informacje na temat wielkości grzejników, jakie powinny zostać zamontowane w określonych pomieszczeniach. Co więcej, określa on również rodzaj podłączenia do istniejącej już instalacji. Zastanawiając się nad rodzajem grzejnika, należy mieć na uwadze, że nie tylko jego moc grzejna jest ważna. Powinno się go także dobierać do aranżacji, jaka zostanie stworzona w przyszłości. Jak zatem widać – nie tylko wymogi techniczne, ale również estetyczne oraz cena mają tutaj ogromne znaczenie.

Jeśli grzejnik ma być zamontowany w remontowanym domu, a układ rur i podłączenie nie pasuje do modelu, który został wybrany, można go z powodzeniem zmienić. Choć będzie to kosztowało trochę pracy, dobry fachowiec nie powinien mieć z tym żadnego problemu.

Jak podłączyć grzejnik?

Jak zostało wspomniane wyżej i o czym przypominają także eksperci z firmy Mikroinstal Andrzej Cichor, układ podłączenia grzejników może być różny. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj grzejnika zostanie wybrany oraz jak przebiega instalacja grzewcza. Mając to na uwadze, dobrze jest skupić się na czterech rodzajach podłączeń:

  • boczne jednostronne – jest to jedno z popularniejszych rozwiązań, dzięki któremu można podłączyć każdy grzejnik i poprowadzić rury w ścianach;
  • boczne krzyżowe – stosuje się je, jeśli w domu lub w mieszkaniu chce się podłączyć bardzo długi grzejnik; dzięki temu rozwiązaniu temperatura rozkłada się równomiernie na całej powierzchni grzejnika;
  • dolne bezpośrednie – do tego celu wykorzystuje się specjalny zestaw przyłączeniowy. Takie rozwiązanie sprawia, że rury i armatura są niewidoczne, a co za tym idzie – całość wygląda niezwykle elegancko;
  • dolne pośrednie – to rozwiązanie stosuje się niezwykle rzadko; dzięki specjalnemu zestawowi przyłączeniowemu umożliwia ono podłączenie dolne w grzejnikach, które zostały przystosowane do podłączenia bocznego jednostronnego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas