Artykuł sponsorowany Montaż bramy garażowej

Montaż bramy garażowej

Zakup bramy to dopiero połowa sukcesu. Dużo trudniejszym zadaniem może okazać się montaż bramy garażowej. Wymaga on nie tylko wiedzy, ale także doświadczenia w tego typu pracach. Aby nieco bardziej przybliżyć specyfikę montażu bram garażowych stworzyliśmy krótki przewodnik opisujący jego kolejne etapy. Podpowiemy Wam również na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie prac montażowych.

Jak dokonać wyboru bramy garażowej?

Wybierając bramę garażową warto pamiętać, że dla samochodów osobowych nie powinna być ona węższa niż 230 cm i niższa niż 200 cm. W przypadku parkowania w garażu jedynie motoru lub samochodu o małych gabarytach można zdecydować się na węższą bramę (180 lub 200 cm). W przypadku wyboru bramy do garażu na dwa samochody jej szerokość nie powinna być mniejsza niż 500 cm. Optymalny wymiar to 600 cm. Przed złożeniem zamówienia warto także sprawdzić wysokość nadproża w garażu. W tym celu trzeba zmierzyć odległość od górnej krawędzi otworu do stropu. Przy okazji warto zmierzyć odległość od bocznych krawędzi do ścian. Bardzo ważne jest także sprawdzenie jak daleko sięga wolna przestrzeń pod sufitem. Ta informacja przyda się szczególnie w przypadku zakupu bramy uchylnej lub segmentowej. Te dwa rodzaje po otwarciu chowają się pod sufitem.

Jak przebiega montaż bramy garażowej?

W niektórych przypadkach montaż bram garażowych można wykonać samodzielnie. Niemniej jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie do tego celu wykwalifikowanej firmy. Po dostarczeniu i rozpakowaniu wszystkich elementów należy sprawdzić czy wymiary otworu wjazdowego zgadzają się z wymiarem bramy garażowej. W pierwszej kolejności trzeba zmontować ościeżnicę bramy i wstawić ją w otwór wjazdowy. W kolejnym kroku konieczna jest korekta ustawienia i kontrola pionu oraz poziomu. Po sprawdzeniu tych elementów ościeżnica jest klinowana w narożnikach. Istotną czynnością jest oznaczenie miejsc wiercenia otworów, które będą służyć do osadzenia kątowników montażowych. Zadaniem kątowników jest połączenie ościeżnicy ze ścianą.

Po dokonaniu korekty ustawienia ościeżnicy w murze oraz jej przykręceniu należy wypełnić pianą montażową pozostałą szczelinę między profilami i murem. Ma to ogromne znaczenie w kontekście utrzymania odpowiedniej termoizolacji i zapobieganiu stratom ciepła. Czasem zamiast pianki stosowany jest uszczelniacz polimerowy lub silikonowy.

W przypadku bram segmentowych oraz niektórych bram uchylnych kolejnym etapem montażu jest przykręcenie prowadnic sufitowych. Następnie należy złożyć po kolei elementy bramy segmentowej począwszy od dolnego segmentu. Każdy segment wkłada się w prowadnicę i łączy za pomocą zawiasów. W przypadku bramy uchylnej w tym etapie montuje się skrzydło. Czasem skrzydło jest już złączone z ramą co może przyspieszyć prace montażowe.

Jeżeli dokonaliście zakupu bramy segmentowej to w kolejnym etapie musicie przymocować rolki do uchwytów, które są przykręcone do zawiasów każdego segmentu. Jeśli chodzi o bramy uchylne to rolki są przymocowane do skrzydła.

Po zakończeniu opisanych wyżej prac niezbędne jest sprawdzenie czy skrzydło przesuwa się bez problemów. Należy zwrócić uwagę czy poszczególne elementy bramy nie ocierają o prowadnicę. W razie stwierdzenia nieprawidłowości niezbędna jest korekta ustawienia. Po zakończeniu montażu trzeba jeszcze dokonać regulacji sprężyn tak, aby otwieranie bramy nie wymagało użycia dużej siły oraz aby brama nie opadała samoczynnie. Końcowym etapem prac jest montaż klamki, rygli antywłamaniowych oraz elektronicznego mechanizmu napędowego o ile został on zamówiony.

Montaż bram garażowych wymaga przede wszystkim niezwykłej precyzji oraz doświadczenia. Dlatego warto skorzystać z usług firmy Brawis z Gliwic, która posiada na koncie wiele realizacji związanych z montażem bram garażowych oraz różnego rodzaju systemów do bram.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas