Artykuł sponsorowany Mobilne i stacjonarne węzły betoniarskie

Mobilne i stacjonarne węzły betoniarskie

Węzły betoniarskie to zespoły urządzeń, służących do kompleksowego wytwarzania i przygotowywania do transportu betonu, lub do zapewniania odpowiedniej jego klasy oraz ilość w procesach prefabrykacyjnych. Obecnie węzły występują w dwóch różnych rodzajach. Wyróżnić można te stacjonarne, oraz mobilne. W oby przypadkach są one często projektowane na specjalne zamówienie w specjalistycznych pracowniach obsługi technologii betoniarskich.

Węzeł betoniarski stacjonarny

Za węzeł betoniarski stacjonarny uważa się takie rozwiązanie, które jest wdrażane na terenie różnego rodzaju firm. Mowa o betoniarniach do produkcji betonu towarowego, czy też o betoniarniach do produkcji prefabrykatów betonowych. W obu przypadkach węzeł nie musi być mobilny, ale ważne jest to, aby posiadał on odpowiednie komponenty pozwalające ładować materiał do betoniarek samochodowych. Stacjonarne węzły wyposażone są zaś w specjalne mieszarki talerzowe, skrzydłowe, planetarne i dwuwałowe, czy też we wciągarki. Przy projektowaniu tychże konstrukcji, najważniejsze jest zaś określanie wydajność węzła (m3/h), pojemności objętościowej mieszalnika (dm3), pojemności roboczej mieszarki (m3), czy mocy różnego rodzaju silników.

Węzły betoniarskie dzielimy na:

  • wierzbowe,
  • liniowe,
  • gwiazda.

Węzeł betoniarski mobilny

Węzły betoniarskie mobilne są coraz częściej wykorzystywane przez różnego rodzaju firmy. Są to konstrukcje łatwo przestawiane, a podobnie, jak te stacjonarne służą do produkcji betonu towarowego, czy elementów prefabrykowanych. Ich głównym zastosowaniem są jednak olbrzymie inwestycje prowadzone nawet długimi miesiącami, przy których technologia stacjonarna generowałaby wyższe koszty logistyki. Podkreślić przy tym warto, że węzły betoniarskie mobilne posiadają mniej więcej takie samo wyposażenie, co stacjonarne odpowiedniki. Wielokrotnie jednak posiadają one dodatkowe silosy na cement oraz popiół! Węzeł mobilny zasilany jest zaś specjalnymi agregatami lub też generatorami prądu.

Jakie są jednak zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim łatwość montażowa, brak konieczności uzyskiwania pozwoleń na budowę, niskie koszty przygotowania podłoża, łatwa konserwacja oraz niskie koszty operacyjne, oraz olbrzymia produktywność, często dzięki specjalnym systemom zautomatyzowanym.

Projektowanie węzłów betoniarskich na zamówienie

Warto wiedzieć, że dzisiaj węzły betoniarskie zarówno stacjonarne, jak i mobilne są znacznie dostosowywane do potrzeb danej firmy. To dlatego podmioty branżowe decydują się na tworzenie spersonalizowanych węzłów według własnych wytycznych, czy projektów. Kto je zaś realizuje? Takie przedsiębiorstwa, jak SMB Serwis Węzłów Betoniarskich, czyli pracownie obsługi technologii betoniarskiej. To one gwarantują również serwis, sprzedaż części zamiennych, konserwacje, czy modernizacje. Warto zatem zapoznać się szczegółowo z takimi działaniami m.in. na dedykowanej stronie www firmy SMB.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas