Artykuł sponsorowany Metody wzmacniania konstrukcji stalowych.

Metody wzmacniania konstrukcji stalowych.

Obiekty mostowe i przemysłowe w dużej mierze zbudowane są z konstrukcji metalowych. Wraz z upływającym czasem ulegają degradacji, a nawet zupełnemu zniszczeniu. Warto pamiętać, że większość właśnie takich obiektów, które użytkowane są współcześnie, liczy nawet kilkadziesiąt lat. W związku z tym wymagają one solidnych wzmocnień, dzięki którym konstrukcja posłuży jeszcze dłużej. Jakie metody stosowane są do wzmacniania konstrukcji stalowych?

Dlaczego zastosowanie wzmocnień jest konieczne?

Jak już wspomniano- elementy konstrukcyjne wymagają wzmocnienia wraz z upływającym czasem. Nie jest to jednak jedyny czynnik, który wymusza podjęcie określonych działań modernizacyjnych danego obiektu. Do innych przyczyn należą:

  • błędy projektowe i wykonawcze,
  • awaria i uszkodzenie konstrukcji obiektu przez czynniki zewnętrzne np. korozję,
  • uszkodzenie konstrukcji na skutek nieprawidłowej eksploatacji,
  • zmiana strefy obciążeniowej.

Jak informuje specjalista z firmy Techmax- zakres wszelkich prac jest ukierunkowany stopniem uszkodzenia lub wielkością przewidzianych zmian. Czas modernizacji uzależniony jest od konkretnego przypadku oraz aktualnie panujących warunków atmosferycznych.

Jakie metody wzmacniania konstrukcji stalowych stosowane są najczęściej?

Specjaliści wyróżniają wiele metod wzmacniania konstrukcji stalowych. Każdy przypadek powinien być rozpatrywany w indywidualny sposób, celem wyboru najlepszego rozwiązania modernizacyjnego. Wielu inwestorów dąży do tego, by roboty budowlane były szybkie, ekonomiczne i realizowane przy wykorzystaniu najbardziej efektywnych środków. Do wzmacniania konstrukcji budowlanych czy też naprawy konstrukcji żelbetonowych stosuje się między innymi taśmy węglowe. Jest to jedna z najnowocześniejszych metod.

Zalety taśm węglowych

Taśmy węglowe wyróżniają się wyjątkowymi parametrami i szerokim zakresem zastosowań. Do ich produkcji używa się włókien węglowych. Taśmy węglowe są bardzo trwałym i uniwersalnym materiałem. Cechuje je duża odporność na korozję, wysoka wytrzymałość na rozciąganie i niewielki ciężar. Mogą mieć dowolną długość, dzięki czemu nie powstaje konieczność wykonywania złączeń.  Taśmy węglowe mogą być malowane, co poprawia estetykę modernizowanego obiektu. Nie sprawiają także trudności w transporcie i montażu. Taśmy węglowe charakteryzują się także gładką powierzchnią, która pozbawiona jest wystających włókien. Na rynku dostępne są produkty o różnej wytrzymałości na rozciąganie i różnej sprężystości, co pozwala dopasować rodzaj taśmy węglowej do potrzeb modernizowanego obiektu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas