Materiał Partnera Materiały wykończeniowe do kuchni i łazienek – jakie wybrać?

Materiały wykończeniowe do kuchni i łazienek – jakie wybrać?

Remonty kuchni i łazienek należą do najbardziej skomplikowanych. Cały proces w zdecydowanej większości przypadków polega na usunięciu starego wykończenia wnętrza i założenia nowego. Ze względu na warunki panujące w tego typu pomieszczeniach, zdecydowanie zaleca się używanie materiałów i odpowiednich właściwościach. Na które z nich w szczególności warto zwrócić uwagę, jeśli chodzi o wykończenie ścian i podłóg?

Wykończenie podłóg – materiały

Aby jak najlepiej wybrać materiały wykończeniowe do kuchni i łazienek, w pierwszej kolejności należy zrozumieć warunki, panujące w tego typu pomieszczeniach. O czym mowa? Przede wszystkim są do pomieszczenia o okresowo podniesionej wilgotności. Ma się tutaj do czynienia z wilgocią, która występuje zarówno w stanie ciekłym, jak i gazowym. Jak wiadomo, nadmiar wilgoci ma destrukcyjny wpływ na większość materiałów budowlanych. Dlatego właśnie szczególną uwagę należy zwrócić na materiały hydrofobowe. Podłogi w kuchniach i łazienkach zdecydowanie najlepiej wykończyć płytkami ceramicznymi. Nie chłoną one wilgoci, a ponadto są bardzo łatwe w utrzymaniu należytego stopnia czystości.

Występują w wielu wymiarach oraz we wręcz nieskończonej gamie kolorystycznej. Wymagają jednak dość skomplikowanego montażu. Aby mieć pewność, że zostanie on wykonany z troską o najmniejszy nawet detal, warto w tej kwestii zaufać najlepszym fachowcom od remontów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma, której właścicielem jest Karol Głazowski. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu firma zdążyła wyrobić sobie opinię jednej z najrzetelniejszych i dotrzymujących terminów wykonywanych prac. Jakie materiały wybrać, jeśli chodzi o ściany?

Wykończenie ścian – materiały

W przypadku ścian, sytuacja prezentuje się dokładnie tak samo, jak w przypadku podłóg. Również należy zwrócić szczególną uwagę na praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości materiały. Jako wykończenie ścian oczywiście doskonale sprawdzą się płytki ceramiczne. Niemniej jednak coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się panele wykonana ze szkła hartowanego. Ta opcja może się wydać tym bardziej atrakcyjna, że na panelach szklanych istnieje możliwość wykonania różnego rodzaju grafik.

Szkło hartowane odporne jest na działanie wysokich temperatur, co szczególnie może przydać się właśnie w kuchni. Remont kuchni i łazienek wcale nie musi oznaczać długiego koszmaru. Wybór właściwych materiałów oraz powierzenie wykonawstwa najlepszym specjalistom to gwarancja nie tylko estetycznego wykończenia wnętrza, ale także bardzo atrakcyjnych cen.

Opracowanie:

L.l. Glaz Karol Głazowski

Poznań , Bukowska 167 lok. 10

Podziel się