Artykuł sponsorowany Materiały budowlane przy remoncie domu i mieszkania

Materiały budowlane przy remoncie domu i mieszkania

Niekiedy remont mieszkania czy domu jest konieczny, a czasem po prostu mamy potrzebę wprowadzić kilka zmian i odświeżyć nasze wnętrza, idąc z duchem czasu. Odpowiednie materiały budowlane to połowa sukcesu związanego z remontem. Podpowiadamy, co, gdzie i jak warto kupić przed rozpoczęciem planowanych prac, aby remont przebiegł sprawnie i bezproblemowo.

Przygotowania do prac remontowych

Remont nie należy do zadań na poziomie trudności fizyki kwantowej, stąd wiele osób decyduje się na jego przeprowadzenie samodzielnie. Mimo wszystko wymaga on odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, warto więc dobrze się przygotować. Być może niektóre nasze wskazówki wydadzą Wam się oczywiste, ale my idziemy za starym, polskim przysłowiem, które mówi: jednego przygoda, dla wielu przestroga. A zatem po kolei. Pierwszym krokiem w przygotowaniach do remontu jest szczegółowe określenie zakresu prac, które chcesz przeprowadzić. Wówczas będziesz wiedział dokładnie, jakich materiałów potrzebujesz.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z Hurtowni Materiałów Budowlanych Tuk Floor w Szczecinie:

Jeśli decydujesz się na korzystanie z usług ekipy remontowej, warto skonsultować kwestię potrzebnych materiałów z wybranymi fachowcami. Jeśli zaś zabierasz się do prac samodzielnie, możesz zasięgnąć porad znajomego budowlańca lub poszukać wskazówek na internetowych forach lub specjalistycznych portalach. Zawsze warto wiedzieć się jak najwięcej. Niewiele nas to kosztuje, a może przynieść realne korzyści, ostrzegając nas np. przed zakupem materiałów, które nie są odpowiednie do realizacji naszej wizji o nowym wystroju wnętrza.

Jeśli już wiesz co chcesz zrobić i jakich materiałów potrzebujesz, to czas na kolejny krok, mianowicie dokładny pomiar powierzchni, które zamierzasz remontować. Następnie możesz już przejść do sporządzania listy zakupów.

Lista zakupów

Dzięki szczegółowym pomiarom powierzchni będziesz mógł obliczyć, jakiej ilości poszczególnych materiałów potrzebujesz. Warto również rozważyć kwestię „zapasów”. W trakcie prac może zajść bowiem potrzeba na nieco większą ilość materiału.

Na liście zakupów nie może zdecydowanie zabraknąć takich materiałów jak tynk, gips i farby. Jeśli decydujesz się również na wymianę glazury, to musisz do niej dopisać kafle. Przy remoncie podłóg płytki ceramiczne, panele lub parkiet. Pamiętaj również o zaopatrzeniu się w odpowiednie narzędzia takie jak np.: pędzle i wałki do malowania, szpachla, papier ścierny, druciana szczotka, gumowy suwak do fugowania oraz zestawy gwoździ i wkrętów. Warto pamiętać również o rozpuszczalnikach.

Gdzie kupować i za ile?

Lista gotowa, można wyruszać na łowy. Pytanie, gdzie najlepiej? I tutaj znowu podpowiadamy – co nagle to po diable. Warto przed wybraniem się na zakupy zrobić rekonesans rynku i dostępnych ofert. Nie zawsze duże i popularne markety budowlane oferują najkorzystniejsze dla nas ceny czy produkty, który poszukujemy. Przykładowo farby do zadań specjalnych takie jak farby antyrefleksyjne, przeznaczone do malowania intensywnie doświetlonych powierzchni czy akrylowy transparenty lakier do malowania lamperii mogą nie być w nich osiągalne.

W przypadku zakupów również warto zasięgnąć języka u fachowców bądź poszperać w sieci. Wielu budowlańców, nie tylko amatorów, chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat materiałów z internautami. Liczy się zarówno jakość materiałów, ale i ich cena. Ważne więc, aby w wirze remontowych prac, mieć nieustannie tę myśl na uwadze. Oszczędnie, ale nie kosztem jakości.

Ostatnia kwestia dotycząca sklepów. Jakie wybierać – internetowe czy stacjonarne? Internetowe kuszą nas niższymi cenami, ale musimy pamiętać, że dochodzi zawsze koszt przesyłki, a ten z uwagi na ciężar materiałów oraz ich objętość, może być wysoki. W ten sposób te same zakupy, za tę samą cenę, będziesz mógł zrobić w pobliskiej hurtowni. A tam na żywo sprawdzisz materiały i dodatkowo jeszcze możesz uzyskać darmową fachową poradę. Podpowiadamy również, aby próbować negocjować ceny ze sklepem, szczególnie w sytuacjach, kiedy kupujemy dużą ilość jakiegoś materiału. Próba nic nie kosztuje, a Ty możesz zyskać dobry materiał w korzystnej cenie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas