Artykuł sponsorowany Materiały budowlane od Mika, czy warto wybierać dachówki ceramiczne?

Materiały budowlane od Mika, czy warto wybierać dachówki ceramiczne?

Każdy element użyty do budowy i wykończenia budynku ma znaczenie. W przypadku dachu liczą się części konstrukcyjne, ale także rodzaj pokrycia dachowego. Skład budowlany Mika oferuje szeroki wybór materiałów, w tym dachówki ceramiczne. Czy warto zdecydować się na ten rodzaj pokrycia dachowego? Przedstawiamy najważniejsze informacje!

Najważniejsze cechy dachówek ceramicznych

Dachówki ceramiczne wytwarza się z mieszanki gliny, piasku kwarcowego, mączki ceglanej i barwników. Odpowiednio przygotowaną kompozycję formuje się w pożądane kształty i wielkości, by następnie poddać ją suszeniu i wypalaniu.

Trwałość tego materiału ocenia się na ok. 100 lat, jednak już teraz można stwierdzić, że wiele budynków z tego typu pokryciem dachowym, przetrwało kilkaset lat. Ceramiczne dachówki są wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych, między innymi dzięki niskiej nasiąkliwości, którą określa się na około 5%. Co więcej, dachówki są niepalne i nawet w przypadku silnych i porywistych wiatrów, często straty są znikome lub stosunkowo małe w porównaniu do innych rodzajów pokryć dachowych.

Jeden z przedstawicieli Składu Budowlanego Mika wyjaśnia:

Materiał używany do produkcji dachówek charakteryzuje się także dobrą izolacją akustyczną i termiczną, dzięki czemu nie tylko nie trzeba martwić się o utratę ciepła, czy nadmierne nagrzewanie budynku, ale również uciążliwy hałas w trakcie deszczu lub burzy.

Rodzaje dachówek ceramicznych

Dachówki ceramiczne występują w wykończeniu naturalnym, angobowanym i glazurowanym. Drugi rodzaj wykończenia daje duże pole wyboru wśród gamy kolorystycznej, dzięki czemu łatwo można dopasować stylistykę pokrycia do wyglądu całego budynku.

Wybór dachówki ceramicznej poleca się w przypadku konstrukcji o stopniu nachylenia co najmniej 30°. Zagwarantuje to optymalne i skuteczne odprowadzanie deszczówki, a dodatkowo elegancki i stylowy wygląd. Dachówka ceramiczna jest droższym materiałem niż klasyczne blachodachówki, jednak ze względu na estetykę oraz parametry techniczne, jest warta inwestycji.

Wśród rodzajów dachówek ceramicznych można wymienić:

  • dachówkę ceramiczną płaską,

  • dachówkę zakładkową,

  • dachówkę ceramiczną karpiówkę,

  • dachówkę mniszkę,

  • dachówkę holenderską.

Typ dachówki pod względem kształtu, wielkości oraz ciężaru należy dobierać indywidualnie do stopnia skomplikowania więźby, konstrukcji całego budynku oraz jego położenia względem panujących warunków klimatycznych. Materiał najlepiej zamawiać od sprawdzonych dostawców, czego przykładem jest Skład Budowlany Mika.

Opracowanie:

Mika FTHU

Zawada 205 , Krzyszkowice

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas