Materiał Partnera Malowanie pomieszczeń

Malowanie pomieszczeń

Malowanie mieszkań to często wykonywany zabieg, który nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Mimo to, szczególnie przy dużych powierzchniach koniecznych do pomalowania lepiej jest skorzystać z usług fachowców, którzy wykonają tę pracę wręcz błyskawicznie i niezwykle dokładnie. Ponadto podpowiedzą jaką farbę dobrać do każdego z różnych typów ścian. Farbę, która wytrzyma lata bez konieczności przeprowadzania kolejnego odnowienia.

Dlaczego lepiej to robią specjaliści?

Skorzystanie z kompleksowych usług wykończenia wnętrz, które pomogą przeprowadzić malowanie mieszkania, z pewnością oszczędzi nam wiele trudu. Przede wszystkim takie ekipy mają odpowiednie wałki i pędzle, które wykorzystują różnie, zależnie od rodzaju podłoża i wielkości powierzchni w każdym z pokojów przeznaczonych na malowanie. Malowanie ścian wewnętrznych wymaga także czasem wykorzystania drabin, które też znajdziemy na zwykłym wyposażeniu takich specjalistów.

Fachowcy tacy jak specjaliści z Kom-Bud z Białegostoku, świadczący budowlane usługi wykończeniowe, z pewnością doradzą, jaki rodzaj i ilość farby zakupić, by ta przetrwała wszystkie perturbacje związane z systematycznym użytkowaniem pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych.

 

Jak to robią specjaliści?

Gdy sprzęt już gotowy, a ekipa czeka na wyznaczenie celu prac, wpierw należy zabezpieczyć podłogi i niewyniesiony jeszcze z pomieszczeń sprzęt. Gdy planujemy malować także sufity, trzeba zająć się tą pracą w pierwszej kolejności, ale dopiero po zabezpieczeniu podłóg folią i listew przypodłogowych taśmą malarską.i przygotowaniu sufitów do malowania. Możemy liczyć, że specjaliści zdemontują nawet żyrandole, karnisze i osprzęt elektryczny.

Ściany i sufity przygotowujemy do malowania, myjąc je wodą z dodatkiem detergentu lub mydła malarskiego. W ten sposób pozbywamy się z nich brudu, kurzu, tłuszczów i wszystkiego, co przyczepiło się do nich podczas lat użytkowania. Tylko w nowych domach i mieszkaniach jesteśmy w stanie przeprowadzać malowanie na równą powierzchnię ścian bez konieczności uprzedniego, dokładnego ich czyszczenia.

Gdy na ścianach odkrywamy grzyby czy pleśń, po wyczyszczeniu i umyciu nakładany jest na te miejsca środek grzybobójczy. Starą farbę, która czasem ma tendencję do odstawania i odprysków usuwamy. Ostatecznie suszymy ściany, by móc rozpocząć kolejne prace. Wyspecjalizowane firmy, świadczące budowlane usługi wykończenia wnętrz, dysponują w tym celu specjalnymi suszarkami, które pozbywają się wilgoci w niezwykle szybkim tempie, dzięki czemu prace przebiegają jeszcze szybciej.

Wreszcie fachowcy mogą przystąpić do malowania. Ważne, by prace wykończeniowe przeprowadzać wyłącznie na suchej powierzchni. Najczęściej nakładają dwie warstwy farby drugą po całkowitym wyschnięciu pierwszej. Pierwszą równolegle do okna, a drugą prostopadle. W ten sposób na sufitach nie pozostają smugi. Po pomalowaniu sufitów przystępują do prac na ścianach, gdzie częściej konieczne jest użycie mniejszych pędzli. Sam proces malowania bywa czasem mniej czasochłonny od prac przygotowawczych. Trzeba jednak pamiętać, że kładąc dwie warstwy farby, zabieg się wydłuża.

Malowanie pomieszczeń wymaga odrobiny specjalistycznej wiedzy i dużej ilości takowego sprzętu. Czasem trudno jest samodzielnie położyć farbę bez zacieków, tak profesjonalnie, jak wykwalifikowana ekipa remontowa. Często lepiej jest skorzystać z jej usług, szczególnie gdy planujemy malowanie większej ilości pomieszczeń jednocześnie. Nie każdy znajdzie też czas, by samodzielnie zabrać się za takie prace. Po co także kupować wałki i fachowy sprzęt, gdy malowanie domu, czy mieszkania przeprowadzamy raz na kilka lat.

Opracowanie:

Kom-Bud Mariusz Kowalczyk

Białystok , Akademicka 6 lok. 2

  • tel. 736 247 158

Podziel się