Materiał Partnera Lakier samochodowy – jakie rozwiązania proponują producenci?

Lakier samochodowy – jakie rozwiązania proponują producenci?

Karoseria każdego samochodu pokrywana jest lakierem. Specjalna powłoka umożliwia nie tylko uzyskanie satysfakcjonującego koloru blachy, ale także stanowi swego rodzaju osłonę i zabezpiecza przed niewielkimi uszkodzeniami mechanicznymi. W przypadku konieczności przemalowania pojazdu niezbędne jest zakupienie właściwego lakieru. Na co dokładnie zwrócić uwagę w takim wypadku i czym wyróżniają się poszczególne wyroby?

Zgodnie z zaleceniami producenta

Stłuczki czy większe kolizje drogowe skutkują przeważnie naruszeniem struktury elementów blacharskich. Karoseria musi być kompleksowo naprawiona – w przeciwnej sytuacji samochód nie przejdzie obowiązkowego badania technicznego i tym samym nie zostanie dopuszczony do ruchu. Z tego względu niezbędne jest ponowne pomalowanie zregenerowanego elementu. W wielu przypadkach klienci warsztatów blacharskich decydują się na wymianę konkretnych kawałków karoserii – najczęściej pochodzą one z tych samych modeli przeznaczonych na części samochodów.

Dostępny w innym kolorze element musi być zatem z powrotem pokryty lakierem o właściwej barwie. W tym celu należy zwrócić uwagę na wytyczne producenta pojazdu w tym zakresie. Znajdują się one przeważnie na tabliczce znamionowej. Po zapoznaniu się z informacjami tam zawartymi należy je przekazać specjaliście – odpowiedni lakier dobierze m.in. fachowiec z renomowanej hurtowni Unicolor. Szeroki asortyment obejmuje wiele lakierów samochodowych, dzięki czemu z pewnością uda się dopasować odpowiedni. Co jednak w przypadku chęci całkowitej zmiany koloru pojazdu?

Zmiana wyglądu auta

Często właściciel samochodu jest z nim związany z wielu przyczyn, co wpływa na brak decyzji o jego sprzedaży. Dochodzi jednak do sytuacji, w których wygląd auta zmieniany jest w różny sposób – jedną z metod jest ponowne lakierowanie karoserii. W tym celu niezbędny jest zakup odpowiednich środków, które umożliwią zrealizowanie tego typu prac w sposób profesjonalny. Warto zwrócić uwagę na rozbudowaną ofertę dobrych hurtowni farb i lakierów. Są one w stanie dostarczyć wiele lakierów samochodowych o różnych parametrach.

Dość twarde lakiery niemetaliczne mogą być stosowane wtedy, gdy właściciela pojazdu ogranicza określony budżet przeznaczony na ponowne malowanie auta. Są one tanie i wytrzymałe, jednak prezentują się gorzej np. od lakierów metalicznych. Sporym zainteresowaniem cieszą się również lakiery matowe, które także znaleźć można w dobrej hurtowni. Ofertę uzupełniają modele perłowe – ich nietypowy, doskonały wygląd z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom różnokolorowych przebłysków na karoserii.

Opracowanie:

Unicolor A. Zbylut, K. Napora

Kraków , Gałczyńskiego 34

Podziel się