Materiał Partnera Kupno grzejników używanych, czy to się opłaca?

Kupno grzejników używanych, czy to się opłaca?

Coraz większa ilość dystrybutorów, działających w branży instalacji grzewczych oraz sanitarnych, zapewnia nie tylko nowe, ale i używane kotły piątej klasy, pompy wodne, zawory termostatyczne, piece retortowe, kaloryfery w stylu retro, a także grzejniki. Często kupno ich z rynku wtórnego to znaczna oszczędność, przy zachowaniu najwyższej jakości produktów. Dowiedz się zatem, czy kupno kaloryferów używanych jest opłacalne!

Kaloryfery używane – cena

Przy wyposażeniu domu jednorodzinnego o średniej powierzchni, około 150 metrów kwadratowych i około 10 pomieszczeniach użytkowych, wymagane jest zainstalowanie nawet kilkunastu grzejników  ściennych. Oczywiście zależy to przede wszystkim od ich wielkości i mocy grzewczej, a także od wyników świadectwa energetycznego danego obiektu. Warto jednak pamiętać o tym, że niezależnie od wyżej wymienionych czynników, inwestowanie w nowe grzejniki, to często koszt przekraczający kilkanaście tysięcy złotych! Kupno tych używanych, to zaś optymalizacja budżetu na poziomie nawet 50%, przy zachowanej wysokiej jakości produktów.

Wysoka jakość grzejników używanych

Grzejniki używane charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Aby zostały dopuszczone do wtórnego handlu, muszą przejść odpowiednie testy oraz oględziny techniczne. To one pozwalają określić, czy dane konstrukcje są w pełni sprawne. Tu warto jednak zauważyć, że większość kaloryferów wyróżnia się swoją bardzo wysoką żywotnością, nawet przekraczającą kilkanaście lat! Kupno np. trzyletniego grzejnika to zatem inwestycja w dobry jakościowo i tańszy produkt, który z pewnością swoim działaniem, nie będzie ustępował, konstrukcjom fabrycznie nowym.

Pamiętaj! Wiele grzejników używanych pochodzi z domów jednorodzinnych, lub biurowców, które ze względów technicznych – np. brak możliwości estetycznego rozłożenia instalacji przyłączeniowych – musiały zostać wyposażone w alternatywne systemy grzewcze, np. podłogowe, czy też na podczerwień. To zaś powoduje, że wiele kaloryferów z rynku wtórnego, jest wyrobami o bardzo niskim poziomie zużycia.Kupno u dobrego dystrybutora

Zakup grzejników używanych to bardzo opłacalna inwestycja, pod warunkiem, że dokonamy tego u sprawdzonego dystrybutora, zajmującego się sprzedażą również innych, nowych konstrukcji. Polecaną firmą, jest między innymi ta z Puszczykowa pod Poznaniem – „Kaloryfery, grzejniki, używane i nowe”. Przedsiębiorstwo to zatrudnia prawdziwych ekspertów hydrauliki i centralnego ogrzewania, zapewniając również odpowiednie podzespoły sanitarne do budowy energooszczędnych systemów C.O. w domach, również z elementów używanych.

Podziel się