Materiał Partnera Kruszywa budowlane: o czym powinniście wiedzieć?

Kruszywa budowlane: o czym powinniście wiedzieć?

Zakładacie firmę budowlaną bądź hurtownię z materiałami budowlanymi? A może jesteście zainteresowani otwarciem centrum ogrodniczego? Dowiedzcie się, co musicie wiedzieć o kruszywach budowlanych, których nie może zabraknąć w Waszej ofercie. Pamiętajcie, że ich jakość wpłynie także na wykonywane przez Was usługi. Bądźcie świadomi podejmowanych decyzji i stańcie się liderami w swojej branży.

Do czego wykorzystuje się piasek budowlany?

Nie znajdziecie drobniejszego kruszywa budowlanego niż piasek. Jego ziarna nie są większe niż 4 mm. To nic innego, jak luźna skała osadowa, złożona z ziaren mineralnych (przede wszystkim kwarcu) niezwiązanych między sobą żadnym spoiwem. O jego ogromnym znaczeniu zaświadczy każdy budowlaniec! Jest on niezbędny do wznoszenia przeróżnych konstrukcji, towarzyszy budowom już na początkowych etapach. Choć wyróżnia się dwa rodzaje tego kruszywa – rzeczne i kopalniane, branża budowlane szczególnie upodobała sobie ten drugi, gdyż jest ostrzejszy. Do czego się go używa? Przede wszystkim do tworzenia mieszanki betonowej na fundamenty, stropy, nadproża, wieńce i wylewki podłogowe. Stosuje się go również do produkcji zapraw murarskich i tynkarskich przy wnoszeniu i wykończeniu ścian. Jest niezbędny do podbudowy nawierzchni czy podjazdów, obsypania fundamentów i wytyczenia ścieżek. Można za jego pomocą wykonać kostki brukowe i cegły. Ważne, by przy wyborze piasku do konkretnego celu, wziąć pod uwagę jego uziarnienie. Doświadczeni pracownicy żwirowni, u których zaopatrzycie się w kruszywo, z pewnością doradzą Wam najlepsze rozwiązanie.

Czym jest żwir?

Jeśli napotkacie się na okruchy skalne o średnicy większej niż 2 mm, a mniejszej niż 63 mm, możecie być pewni, że jest to żwir. Kruszywo to, tak samo jak piasek, występuje na terenie całego kraju. Wykorzystywane jest przede wszystkim do produkcji betonu. Ze względu na jego wysokie walory estetyczne tworzy się z niego ozdobne ścieżki i podsypuje elementy dekoracyjne w ogrodach. Drobniejszy żwir służy również do robienia cienkich wylewek betonowych, ten grubszy do nawierzchni.

Skąd kupować kruszywa?

Pamiętajcie, by kupować kruszywo budowlane tylko u sprawdzonego sprzedawcy. Radzimy skorzystać bezpośrednio z oferty żwirowni – towar będzie tańszy, bez marży naliczonej przez pośredników. Wysoką jakość kruszyw oferuje kopalnia Nowe Gołębiewsko, która pozyskuje piasek i żwir z zastosowaniem najnowszych technologii. Co więcej ich towar podlega stałemu nadzorowi – co potwierdzają badania wykonywane raz w miesiącu. Klienci mają stały wgląd w ocenę techniczną materiałów i mogą liczyć na sprawny transport.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas