Materiał Partnera Kraty pomostowe, gabiony, siatki czy kontenery – kiedy się przydają?

Kraty pomostowe, gabiony, siatki czy kontenery – kiedy się przydają?

Doskonale sprawdzające się w różnego rodzaju zakładach przemysłowych antypoślizgowe kraty pomostowe, wytrzymałe gabiony czy solidne siatki zgrzewane to tylko niektóre z produktów znajdujących się w bogatej ofercie renomowanych producentów tego typu wyrobów. Dzięki nim można skutecznie wyposażyć każdy budynek w niezbędne elementy wzmacniające bezpieczeństwo i ochraniające poszczególne maszyny czy obiekty.

Kraty pomostowe

Stosowane w zakładach produkcyjnych jako bezpieczne pomosty robocze czy kompletne ciągi komunikacyjne kraty pomostowe muszą charakteryzować się przede wszystkim świetną jakością wykonania. Jednym z ich najważniejszych atutów jest zwiększenie bezpieczeństwa w danym zakładzie przemysłowym poprzez zapewnienie doskonałej przyczepności. Antypoślizgowe kraty pomostowe znajdują się w ofercie renomowanych producentów, do których zalicza się m.in. firma Rapmet. Tego typu produkty znajdują zastosowanie również jako pokrycia kanałów czy stopnie schodowe. Spore możliwości dopasowania konkretnych rodzajów krat pomostowych sprawiają, że ich zastosowanie jest szerokie i obejmuje budownictwo przemysłowe czy energetyczne, ale też zakłady chemiczne lub oczyszczalnie ścieków. Warto jednak dokładnie sprawdzić poszczególne parametry zamawianych krat – jeżeli będą eksploatowane w specjalnych warunkach, narażających na działanie np. substancji chemicznych czy nadmiernej wilgoci, muszą być wykonane z odpowiednich materiałów. W ofercie dobrych producentów krat pomostowych znajdują się zarówno modele nierdzewne, jak i kwasoodporne. Dzięki cynkowaniu ogniowym przeprowadzonym zgodnie z normą EN ISO 1461 klient uzyskuje pewność, że wyrób jest odporny i wytrzymały. Kraty pomostowe powinny być także zgodne z normą DIN 24537 i 24531. Obiekt użytkowy w postaci zakładu przemysłowego powinien jednak zawierać nie tylko antypoślizgowe, trwałe kraty pomostowe. Co jeszcze znajduje się w ofercie producentów tego typu wyrobów?

Gabiony, siatki, ogrodzenia

Dzięki wysokiej klasy siatce zgrzewanej wykonać można wiele elementów ochraniających poszczególne obiekty. Jednym z nich jest gabion, czyli specjalistyczny komponent budowlany wzmacniający nasypy czy mury wykonane z różnych materiałów. Gabiony mają formę sporych rozmiarów kosza i wypełniane są m.in. kamieniami. To właśnie za ich pomocą konstruuje się niezwykle wytrzymałe ściany oporowe, ochrony przeciwerozyjne czy wygrodzenia. Mające formę prostopadłościanu gabiony wykorzystywane są także jako wzmocnienie skarp czy nasypów, stabilizują grunt i można je z powodzeniem zastosować jako elementy małej architektury. Bez problemów wytrzymują nawet trudne warunki atmosferyczne dzięki ocynkowi ogniowemu wg EN ISO 1461. Siatki zgrzewane bywają również istotnym elementem ogrodzeń systemowych. Mogą one oddzielać poszczególne stanowiska pracy w zakładach przemysłowych, częściej jednak służą w charakterze zabezpieczenia posesji. Dzięki możliwości wykonania ich na konkretną wysokość właściciel terenu ma pewność, że działka jest w odpowiedni sposób chroniona przed dostępem osób niepowołanych. Przęsła kratowe stanowiące ogrodzenie systemowe są bardzo wytrzymałe – produkuje się je ze stali lub metalu, co sprawia, że charakteryzuje je wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i wszelkie czynniki zewnętrzne. Same siatki zgrzewane mogą być natomiast nie tylko ocynkowane ogniowo czy galwanicznie, ale też malowane proszkowo, dzięki czemu sprawdzają się też jako element dekoracyjny.

Metalowe kontenery

Transportowanie poszczególnych materiałów w zakładach przemysłowych może być z pewnych przyczyn problematyczne. Konieczność odpowiedniego zabezpieczenia ładunku, jego ciężar czy kształt stanowią nierzadko kłopot, który jednak może być skutecznie wyeliminowany dzięki wysokiej klasy kontenerom metalowym. Wykorzystuje się je nie tylko do transportu, ale też do magazynowania poszczególnych materiałów. Dzięki niewielkiej masie własnej i jednoczesnej dużej sztywności oraz przestrzeni pakowej, kontenery te z powodzeniem wykorzystywane są w różnego rodzaju zakładach czy fabrykach. Renomowani producenci tego typu metalowych wyrobów wykonują je w znormalizowanych wymiarach, co daje możliwość ustawiania kontenerów w stosy i ich łatwe przechowywanie. Podobnie jak kraty pomostowe czy siatki zgrzewane również i metalowe kontenery zabezpiecza się przed korozją nakładając specjalną powłokę. Co ciekawe, taki sposób transportu ładunków jest bardzo komfortowy – kontenery mogą być piętrowane aż do 4 pojemników, a następnie transportowane za pomocą wózków widłowych. Jak się zatem okazuje, producenci wyrobów ze stali i metalu oferują produkty, które stanowią ważne elementy wyposażenia różnych zakładów przemysłowych. Wytrzymałe kraty pomostowe, gabiony, siatki, ogrodzenia i kontenery metalowe muszą być jednak skonstruowane solidnie, dlatego warto wybrać produkty z asortymentu renomowanych producentów.

Opracowanie:

Rapmet

Kłodzko , Lutycka 25

Podziel się