Materiał Partnera Kostka brukowa w domu i ogrodzie

Kostka brukowa w domu i ogrodzie

Każdy z nas lubi otaczać się pięknymi rzeczami również wokół domu. Dlatego jeśli macie podwórko lub ogród i nie wiecie jak je wykończyć to polecamy kostkę brukową. Dzięki niej można stworzyć piękny podjazd, alejki w ogrodzie lub przygotować miejsce pod grilla. Kostka brukowa jest łatwa w utrzymaniu i położona raz będzie nam służyć przez długie lata.

Jak wybrać kostkę brukową?

Kostka brukowa to materiał najczęściej wybierany do aranżacji przestrzeni wokół domu. Dzięki jej różnym kształtom i bogatemu wyborowi kolorów możliwe jest tworzenie ścieżek, tarasów i podjazdów o zróżnicowanym charakterze i trafiający w gusta właścicieli. Jednak czym kierować się przy wyborze kostki brukowej, aby spełniała ona nasze oczekiwania i była trwała? Przede wszystkim należ odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie ma być położona kostka i jakie ma spełniać zadanie. Warto skorzystać z fachowej pomocy projektanta, który dobierze odpowiedni rodzaj kostki, jej wielkość oraz kształt tak, aby była funkcjonalna i estetyczna. Ogólnie przyjęło się, że na dużych powierzchniach kostka brukowa powinna być większa, a na mniejszych drobniejsza. Mały bruk idealnie sprawdza się w miejscach trudno dostępnych i w przypadku wąskich śnieżek. Dlatego warto ją wybrać do ogrody lub jako przejścia między tarasem, a miejscem grillowym. Większą kostkę natomiast warto zastosować na podjazdach i wokół domu.

Wzory i kolory kostki brukowej

Jak już wiemy kostka brukowa ma różne wzory i kolory. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią przed domem warto ułożyć kostkę w graficzny wzór. Wzbogaci to kompozycję i znacznie urozmaici przestrzeń przed domem. Aby uniknąć chaosu warto zastosować proste układy oraz wybrać maksymalnie trzy kolory kostki. Większa liczba odcieni może stworzyć wrażenie nadmiernego przepychu i na pewno znudzi się domownikom w bardzo krótkim czasie. Na małych powierzchniach warto wybrać tylko dwa kolory kostki najlepiej jeśli środek kompozycji będzie wykonany z jasnej kostki, a oprawa z ciemnej lub na odwrót.  Będzie to na pewno elegancka kompozycja, która doda przestrzeni smaku i wyrafinowania. Trzeba pamiętać, że niezależnie od koloru należy dbać o kostkę, aby się nie zabrudziła, a jeśli pojawią się plamy po oleju samochodowym lub grillowaniu natychmiast należy je usunąć specjalistycznymi środkami.

Opracowanie:

Green Garden Libet Kielce

Radlin 193

Podziel się