Materiał Partnera Kostka brukowa – praktyczny i estetyczny wymiar przestrzeni

Kostka brukowa – praktyczny i estetyczny wymiar przestrzeni

Estetyczne wykończenie przestrzeni wokół domu jednorodzinnego jest równie ważne, jak wykończenie samego budynku. Jako że w okresie wiosennym i letnim wiele czasu spędza się w ogrodzie, warto przemyśleć idealne rozlokowanie traktów komunikacyjnych. Najlepszym do tego celu rozwiązaniem jest zastosowanie kostki brukowej. Co warto o niej wiedzieć i co konkretnie oferuje współczesna branża budowlana?

Kostka brukowa – jaki materiał wybrać?

Nieustającą popularnością ze strony klientów wciąż cieszy się klasyczna kostka brukowa wykonana z betonu. Dostępna zarówno w wersji szarej, stosowanej najczęściej na chodniki i parkingi, jak i w wersji kolorowej, używanej do estetycznego wykończenia przestrzeni wokół domu. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom doskonale nadaje się do tworzenia unikalnych aranżacji. Świetnie sprawdza się zarówno na podjazdach, jak i na traktach komunikacyjnych, czyli ścieżkach. Ze względu na swoje naturalne piękno, coraz większym uznaniem cieszy się kostka brukowa wykonana z granitu. Charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz często bardzo trudne warunki środowiskowe.

Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest jednak kostka brukowa wykonana z gumy EPDM, która polecana jest przede wszystkim rodzinom z dziećmi. Guma EPDM cechuje się dobrymi parametrami, jeśli chodzi o amortyzację upadków, które mogą przytrafić się podczas zabawy. Sam materiał jest jednak niczym, bez odpowiedniego położenia. Aby kostka brukowa mogła prezentować się tak, jak wyobraża to sobie inwestor, potrzebni są profesjonalni wykonawcy. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Bruk & Ogród, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej zdążyła wyrobić sobie opinię jednej z najrzetelniejszych w branży. Jakie są największe zalety kostki brukowej?

Zastosowanie kostki brukowej – zalety

Zastosowanie kostki brukowej to przede wszystkim doskonała okazja do tego, aby znacząco upiększyć teren wokół domu, a co za tym idzie, zwiększyć jego wartość. Może się to okazać szczególnie pomocne w sytuacji, w której nieruchomość przeznaczona jest na sprzedaż. Ułożenie kostki brukowej poza wymiarem estetyczny niesie ze sobą przede wszystkim korzyści natury praktycznej. O czym konkretnie mowa? Po pierwsze, dzięki wyznaczeniu konkretnych ścieżek można w bardzo łatwy sposób ochronić trawnik przed zniszczeniem.

Jako że każdy widzi, którędy można się poruszać po ogrodzie, wyklucza się ewentualność zadeptania roślinności. Po drugie zaś, dzięki kostce brukowej można wyraźnie ograniczyć znoszoną do domu ilość zanieczyszczeń takich jak piasek, czy błoto. Utwardzone ścieżki regularnie myte są przez wodę deszczową, co sprawia, że buty domowników, którzy się po nich poruszają, zawsze są czyste.

Opracowanie:

Sos Garden Krystian Sobolewski Bruk & Ogród

Białystok , Herberta 14 lok. 24

  • tel. 500 830 740

Podziel się