Materiał Partnera Kostka brukowa – poznaj jej zalety i zastosowanie!

Kostka brukowa – poznaj jej zalety i zastosowanie!

Czeka Cię wykończenie podjazdu lub parkingu wokół domu? A może planujesz zagospodarować teren wokół nowego obiektu użyteczności publicznej? W obu sytuacjach polecamy zapoznać się z niezwykłymi właściwościami kostki brukowej. To ona, w przeciwieństwie do kostki kamiennej, jest uniwersalna oraz tania! Dowiedz się więcej na jej temat z naszego artykułu!

Kostka brukowa – gdzie warto ją wykorzystać?

Kostka brukowa betonowa to materiał wykorzystywany przede wszystkim do utwardzania terenu. Świetnie sprawdzi się, jako wykończenie:

  • parkingu,
  • podjazdu,
  • tarasu,
  • terenu wokół domu,
  • powierzchni przemysłowej,
  • chodników,
  • alejek w parku i w miejscach użyteczności publicznej.

Oczywiście coraz częściej możemy spotkać kostkę brukową na ścieżkach rowerowych oraz deptakach. Kostka wykonana z betonu, w przeciwieństwie do kamiennej, tworzy gładką, równą powierzchnię – nadając się do bezpiecznego użytkowania przez dzieci na rowerkach/ hulajnogach oraz rowerzystów!

Czym wyróżnia się kostka betonowa?

Jedną z zalek kostki betonowej jest uniwersalność. To ten materiał (jako jeden z nielicznych) wykorzystuje się na posesjach prywatnych i w miejscach użyteczności publicznej. Co więcej, możliwość dostosowania jego grubości i stopnia ścieralności sprawia, że sprawdzi się w miejscach narażonych na duże obciążenia, ruch ciężkich maszyn oraz samochodów!

Kostka brukowa, oferowana m.in. przez firmę Beton-Compleksbud, występuje w wielu kolorach, wzorach i kształtach. Bogate wzornictwo gwarantuje możliwość dostosowania kolorystyki powierzchni do elementów znajdujących się w najbliższym otoczeniu!

Najpopularniejsza jest kostka „KONICZYNKA” oraz „CEGIEŁKA”!

To jeszcze nie wszystko!

Oczywiście nie możemy pominąć jednej z ważniejszych właściwości, jaką jest odporność na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych oraz niska nasiąkliwość. Powierzchnia wykończona kostką brukową spokojnie przetrwa kilkanaście lat – nawet w miejscach narażonych na częsty kontakt z wodą, mrozem i promieniowaniem słonecznym.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas