Materiał Partnera Kostka brukowa – jak ją wykorzystać w ogrodzie?

Kostka brukowa – jak ją wykorzystać w ogrodzie?

Atrakcyjny wygląd posesji to wizytówka domowników. Po tym, jak prezentuje się działka, możemy określić status materialny właścicieli oraz ich poczucie estetyki. Zadbany ogród, ładnie wykończony podjazd, schludnie prezentujący się taras – wszystko to wzbudza w nas pozytywne skojarzenia. Co ciekawe do wykończenia wszystkich tych elementów można użyć kostki brukowej. Materiał ten doskonale komponuje się z każdym otoczeniem. W jaki sposób warto wykorzystać go w ogrodzie?

Tworzenie nawierzchni

Zdecydowanie najczęściej kostka brukowa służy do budowy alejek i ciągów komunikacyjnych na posesji, w tym również w ogrodzie. Główna ścieżka powinna prowadzić od furtki do drzwi wejściowych, rozkład pozostałych zależy tylko i wyłącznie od pomysłowości inwestora. Dlaczego kostka brukowa jest tak chętnie wybierana do aranżacji przestrzeni wokół domu?

Jak wyjaśnia brukarz z Centrum Kostki Brukowej – materiał ten wyróżnia się niebywałą estetyką, a w dodatku nie kosztuje wiele. Kostka brukowa dostępna jest w różnorodnych kształtach i wielkościach. Inwestor może wybierać spośród szerokiej gamy kolorystycznej, co pozwala na budowę gustownej nawierzchni. Poszczególne rodzaje kostek można ze sobą łączyć, uzyskując atrakcyjne wzory i kompozycje, które przyciągają uwagę i stają się największym elementem dekoracyjnym na posesji.

Schody tarasowe

Z kostki brukowej można zbudować schody tarasowe, które płynnie będą łączyć się z alejkami prowadzącymi do ogrodu. Bruk godnie zastąpi gres czy płytki klinkierowe. Użycie jednego materiału nawierzchniowego sprawi, że posesja będzie prezentować się harmonijnie. Ponadto kostka brukowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie sprawia kłopotów w montażu i łatwo poddaje się obróbce. Możliwe jest zastosowywanie kostki z powierzchnią antypoślizgową, co zwiększy bezpieczeństwo użytkowania schodów tarasowych.

Murek oporowy

Murek oporowy to konstrukcja, której zadaniem jest przytrzymywanie masy ziemi stawiającej określony opór. Stawia się je przy skarpach lub podwyższonych rabatach. Murki oporowe z kostki brukowej doskonale sprawdzą się też przy budowie wielopoziomowego ogrodu. Wbrew pozorom stworzenie takiej konstrukcji to niełatwe zadanie. Istnieje szereg wytycznych, które należy spełnić, by murek prawidłowo pełnił swoją funkcję. Dlatego też jego budowę należy powierzyć doświadczonej firmie brukarskiej.

Mała architektura ogrodowa

Kostkę brukową można wykorzystać do budowy małej architektury ogrodowej. Są to obiekty, które możemy stawiać na posesji bez zgody urzędników. Mowa o grillu, drewutni, magazynku na narzędzia ogrodowe czy altanie. Ponadto kostka brukowa może posłużyć do wydzielenia miejsca na śmietniki oraz ich zasłonięcia. Dobry brukarz z pewnością podsunie nam wiele pomysłów na jej zastosowanie.

Opracowanie:

Centrum Kostki Brukowej

Międzyborów , Partyzantów 2

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas