Materiał Partnera Korzyści z wynajmu sprzętu budowlanego

Korzyści z wynajmu sprzętu budowlanego

Sprzęt budowlany jest tym, bez czego nawet najlepsza ekipa fachowców nie byłaby w stanie sprostać wymaganiom rynku. Solidna baza wyposażenia daje przewagę rynkową i pozwala starać się o coraz lepsze zlecenia. Skąd jednak wziąć na to pieniądze? Sposobem na to, aby dysponować najlepszymi maszynami bez ponoszenia dużych kosztów, jest wynajem sprzętu budowlanego.

Sprzęt budowlany w młodej firmie

To, że trudno znaleźć dobrą ekipę budowlaną, nie jest żadną tajemnicą. Oczekiwanie na realizację prac trwa niekiedy miesiącami. Dlaczego więc ten niedobór nie został szybko zapełniony przez młode i prężne firmy? Wyjaśnia to ekspert z przedsiębiorstwa budowlanego TSG:           

Aby zaistnieć w branży budowlanej, nie wystarczą umiejętności, choć są one, oczywiście, niezbędne. Nie sposób jednak pracować bez sprzętu. Im bardziej nowoczesny, tym szybsza i bardziej opłacalna praca. Młodych firm nie stać jednak na sprzęt, bo nie pozyskują tylu zleceń, aby podjąć inwestycję. To błędne koło.

Czy można wydostać się z tego błędnego koła? Pierwszym pomysłem, który przychodzi do głowy, jest zaciągnięcie pożyczki na cele inwestycyjne. Jednak maszyny i pojazdy budowlane to bardzo duży wydatek, a zwrot poniesionych kosztów nie jest pewny. Część osób obawia się kredytu – niebezpodstawnie.

Są bezpieczniejsze sposoby na to, aby zaoferować swoje usługi klientom i wejść na rynek jako pełnoprawna firma budowlana. Rozwiązaniem jest wynajem sprzętu budowlanego.

Zalety wynajmowania sprzętu budowlanego

Wynajem sprzętu budowlanego ma wiele zalet. Najważniejszą jest wspomniany wyżej brak kosztów zakupu, ale nie jest to jedyna oszczędność. Oprócz tego, że nie musimy niczego kupować, nie martwimy się także kosztami ewentualnych napraw i bieżącego serwisowania. Na cudzych barkach spoczywa konieczność znalezienia miejsca do bezpiecznego przechowywania drogiego sprzętu.

Kolejną zaletą wynajmowania maszyn i urządzeń niezbędnych na budowie jest to, że nie musimy się ograniczać. W zależności od potrzeb danej realizacji i budżetu bierzemy specjalistyczny sprzęt przeznaczony do konkretnych typów robót. Kompletując wyposażenie samemu, zawsze będziemy ograniczeni – nie da się mieć wszystkiego, ponieważ koszty byłyby zbyt duże. Wynajmując raz taki, a raz inny sprzęt, możemy wykonywać wszystkie prace.

Próbując zakupić sprzęt dla swojej firmy, musimy dokonywać wyboru i – chcąc nie chcąc – specjalizować się. Działanie w pewnej niszy ma swoje zalety, ale jest też ograniczeniem, szczególnie dla młodego przedsiębiorstwa, które dopiero zaczyna określać swój kształt i miejsce na rynku. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas